niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dla wygody podróżnych

Dla wygody podróżnych

Dla wygody podróżnych
Data publikacji: 2016-06-12 18:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:47
Wywietleń: 601 138754

Stacje w Szczecinku i Białogardzie jeszcze w tym roku będą bardziej dostępne dla podróżnych. Poprawa obsługi na nich ma kosztować PKP Polskie Linie Kolejowe SA niemal 3 miliony złotych.

Stacja w Szczecinku nie tylko poprawi swój wygląd, lecz przede wszystkim będzie lepiej dostosowana do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronach pojawią się nowe tablice informacyjne oraz system oznakowania. Wyremontowane też zostanie przejście pod torami, dzięki czemu pojawi się w nim czytelne oznakowanie, nowe oświetlenie i monitoring. Na peronach nr 2 i 3 powstaną windy, a dostęp na peron nr 1 poprawi platforma przyschodowa. Szacowany koszt robót w Szczecinku to 2,4 mln zł.
Także na stacji Białogard znikną bariery dla osób niepełnosprawnych. PLK na schodach prowadzących na perony chce tam zamontować platformy. Będzie również czytelne oznakowanie i monitoring. Kamery umożliwią nadzór i ewentualne wsparcie służb ochrony. Zmiany te mają kosztować prawie pół miliona złotych.
- PLK konsekwentnie podnosi standard obsługi na stacjach i przystankach - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego spółki. - Zarządca infrastruktury planuje dostosować do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się także przejścia pod torami w Koszalinie i Sławnie. Koszalińska stacja zostanie wyposażona w dwie windy, a stacja Sławno w 4 platformy przyschodowe.

Obecnie PLK prowadzi prace w Międzyzdrojach. Remontowane są tam perony i zamontowane zostaną windy.

(mag)

Fot. Ryszard Bańka

NZ. Stacja kolejowa w Szczecinku

Dla wygody podróżnych Dla wygody podróżnych

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską