niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dla niewidomych i niedowidzących

Dla niewidomych i niedowidzących

Dla niewidomych i niedowidzących
Data publikacji: 2015-10-09 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 859 27188

W poniedziałek o g. 12 w salonie bibliotecznym ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpoczną się warsztaty integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących, które poprowadzi Weronika Fibich, animatorka z Ośrodka Teatralnego Kana.

Zajęcia mają na celu nabycie – poprzez działania artystyczne – umiejętności komunikowania się grupy, uruchomienia własnego potencjału twórczego do budowania relacji z drugim człowiekiem. Jak zapowiadają organizatorzy: "Efektem spotkania będzie wspólna opowieść wywiedziona z jednego, pozornie nic nie znaczącego przedmiotu. Przedmiot, jakich wiele, będzie bohaterem wielowątkowej narracji zbudowanej przez uczestników warsztatów i rozsnuwanej na długi czas po zdarzeniu"

Warsztaty są częścią projektu, realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna – „Widzieć więcej, niż się widzi - wiedzieć więcej, niż się wie”. Jego celem jest ułatwienie osobom niewidomym i niedowidzącym dostępu do kultury poprzez ofertę biblioteki, zaktywizowanie i włączenie społeczne a także uwrażliwienie osób widzących (bez względu na wiek), tak, by potrafiły realnie pomóc niedowidzącym w codziennych sytuacjach.

Osoby chętne do udziału w warsztatach organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny: 91 431 56 99, tel. kom. 666 871 342 lub kontakt mailowy: promocja@mbp.szczecin.pl.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską