niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Deklaracja Grudniowa - wpisy lewicy

Deklaracja Grudniowa - wpisy lewicy

Deklaracja Grudniowa - wpisy lewicy
Data publikacji: 2015-12-14 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:12
Wywietleń: 1386 55631

W poniedziałek, pod szczecińską Deklaracją Grudniową, pojawiły się wpisy przywódców lokalnej lewicy. Ich zdaniem wydarzenia grudniowe, to przestroga dla każdej władzy. Deklarację można podpisywać do 17 grudnia w Urzędzie Miejskim.

Szczecińska Deklaracja Grudniowa, to dokument - hołd dla ofiar krwawo stłumionego strajku w grudniu 1970 roku. Na początku Deklaracja została podpisana przez marszałka województwa oraz prezydenta miasta. Dokument jest wyłożony w holu głównym szczecińskiego Urzędu Miejskiego. Można ją podpisywać w godzinach pracy urzędu do 17 grudnia.

W poniedziałek swoje podpisy złożyli Dariusz Wieczorek - szef zachodniopomorskiego SLD, Dawid Krystek - przewodniczący szczecińskiego Sojuszu, radny Henryk Jerzyk oraz radny i prezydent Szczecina w latach 1972 - 84 Jan Stopyra. On też wspomniał krótko tamte wydarzenia.

- Pamiętam tamtą grudniową noc 1970 roku. Myślę o niej praktycznie każdego dnia. Byłem wtedy dyrektorem przedsiębiorstwa, któremu także podlegała firma odpowiedzialna za Cmentarz Centralny, na który zostałem wtedy wezwany. Piękne, czyste niebo pełne gwiazd i świecący księżyc. Przywożono zabitych, Ich ciała leżały w szeregu. Rodziny, tam, na miejscu ich identyfikowały. To dramatyczne przeżycia - wspominał wzruszony Stopyra.

- Reprezentujemy cztery pokolenia szczecinian. Szanujemy historię naszego miasta a nie zabrakło w niej złych momentów. Nie zapominamy o tym i będziemy o tej historii mówić - stwierdził Wieczorek.

- Reprezentuję pokolenie, które o wydarzeniach grudniowych uczyło się z książek i podręczników historii. O 16 ofiarach, młodych ludziach, którzy sprzeciwili się ówczesnej władzy. Niech to będzie przestroga dla tych, którzy mają ograniczony kontakt z rzeczywistością. Niech władza zawsze pamięta, że musi być po stronie ludzi. A nie przeciwko nim - dodał Krystek. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

na zdjęciu: Cztery pokolenia działaczy szczecińskiej lewicy też podpisało się pod hołdem dla ofiar grudnia 1970 roku. Od lewej Henryk Jerzyk, Dariusz Wieczorek, Dawid Krystek i Jan Stopyra.

Komentarze

Wywietrzyć Szczecin PO tych skunksach !!!
.
2015-12-15 12:06:44
Co za kreatury bez honoru i sumienia. Brrrr. Trzeba użyć Domestos.
..
2015-12-15 11:24:04
Gimby nie znają - fuuuuj
To tak, jakby zabójcy przyszli złożyć kondolencje rodzinie ofiary. Za grosz przyzwoitości, a przede wszystkim wstydu.
2015-12-15 07:13:15
czytelnik
efekt braku rozliczeń
2015-12-15 06:51:14
Wciąż czekam na ukaranie komuchów
@Patrzę na to zdjęcie i nie wiem, wymiotować, czy dać w mordę - to drugie! Ewidentnie zasłużyli!
2015-12-14 23:12:46
A na ktoras Jesien zamiast lisci...,
A PO drugie... i znow Komuchy czyms tam straszycie...? Rok mamy przeciez juz 2015-ty i tym razem Prawice u Wladzy, a to jest BARDZO WIELKA roznica ! To nie to samo, co ta Wasza Komunistyczno / PO-stkomunistyczna Lewica ! !
2015-12-14 22:33:35
Komunistyczne dzisiaj "niewiniatka"...,
Dzisiaj graja niewinnych, a jakie... szczegolnie Ci starsi mieli wowczas PZPR-owskie fuchy i zajecia...? Czas najwyzszy i na Ich rozliczenie... jesli okaza sie winni czy wspolwinni ! Co na to IPN...i jak wyglada Ich Lustracja ?? A ten Dziadek Jan Stopyra musial w przeszlosci chyba wiele nie pracowac... ze jeszcze dzisiaj daje czy udaje Rade ??
2015-12-14 22:23:46
ccc
żenujące.Nie dziwię się ,że PiS wygrał wybory bo i mi sie zbiera na wymioty jak patrzę na tych komuchów ,opłakujących swoje ofiary,
2015-12-14 16:57:00
krasnal
ten z prawej to ma pacie na dom starcow
2015-12-14 15:41:39
Piękny zestaw - POmarszczony zombi i latoroś co zaczynała
w dziurawych trampkach a teraz ma miliony.
2015-12-14 14:36:17
@
Nie.....To jakaś farsa ! Oprawcy ( czytaj Komuniści ) składają hołd swoim ofiarom ?? Czy naprawdę nie mają za grosz honoru ?? A gdzie rozliczenie za tamte lata ? Ofiary w grobach sie przewracają. Ale czego innego się w tym kraju spodziewać skoro uznanego przez sąd za winnego jaruzelskiego , chowa się z honorami wojskowymi....
2015-12-14 14:18:56
Czy dzisiaj jest 1 kwietnia?
To jakiś żart? Uszczypnijcie mnie bo nie wierzę.
2015-12-14 13:56:20
Pan Witek
Bezczelność czterech pokoleń działaczy szczecińskiej lewicy nie zna granic.
2015-12-14 13:46:05
Patrzę na to zdjęcie i nie wiem, wymiotować, czy dać w mordę.
Też pamiętam .
2015-12-14 13:16:59
roger
co te wstrętne komuchy tam robią?????????????????????????
2015-12-14 13:03:56