czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dawcy na dworcu

Dawcy na dworcu

Dawcy na dworcu
Data publikacji: 2017-07-12 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 463 274830

W czwartek (13 lipca) na dworcu Szczecin Główny można oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku. Akcja „Kolej na Ciebie - uratuj życie!" potrwa od godz. 11 do 16.

Akcję promującą na dworcach honorowe krwiodawstwo prowadzą spółki z Grupy PKP wraz z fundacjami - Grupy PKP i DKMS, Narodowym Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, PKS Polonus i Kolejarską Służbą Krwi.

Za rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych odpowiadają przeszkoleni przez Fundację DKMS wolontariusze NZS. Zarejestrować się mogą wszystkie ogólnie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Krew można będzie oddawać w stojącym przed szczecińskim dworcem ambulansie. Krwiodawcą może zostać osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Przed oddaniem krwi trzeba być wypoczętym i zdrowym - to znaczy nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych). Należy zjeść lekki posiłek i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Dobrze także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu.

(mag)

Fot. Marzenna Głuchowska

Komentarze

mitologiawspolczesna.pl
Antyczepionkowce od ciastka,"krula", i v kolumny rosyjskiej tez beda ?bo to ich klimaty w wersji anty oczywiscie, szkoda ze biedaki do afryki nie pojada bez szczepien np do ukochanej przez kucow Somalii
2017-07-12 23:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje