piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dawcy na dworcu

Dawcy na dworcu

Dawcy na dworcu
Data publikacji: 2017-07-12 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 361 274830

W czwartek (13 lipca) na dworcu Szczecin Główny można oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku. Akcja „Kolej na Ciebie - uratuj życie!" potrwa od godz. 11 do 16.

Akcję promującą na dworcach honorowe krwiodawstwo prowadzą spółki z Grupy PKP wraz z fundacjami - Grupy PKP i DKMS, Narodowym Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, PKS Polonus i Kolejarską Służbą Krwi.

Za rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych odpowiadają przeszkoleni przez Fundację DKMS wolontariusze NZS. Zarejestrować się mogą wszystkie ogólnie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Krew można będzie oddawać w stojącym przed szczecińskim dworcem ambulansie. Krwiodawcą może zostać osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Przed oddaniem krwi trzeba być wypoczętym i zdrowym - to znaczy nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych). Należy zjeść lekki posiłek i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Dobrze także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu.

(mag)

Fot. Marzenna Głuchowska

Komentarze

mitologiawspolczesna.pl
Antyczepionkowce od ciastka,"krula", i v kolumny rosyjskiej tez beda ?bo to ich klimaty w wersji anty oczywiscie, szkoda ze biedaki do afryki nie pojada bez szczepien np do ukochanej przez kucow Somalii
2017-07-12 23:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi