wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?

Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?

Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?
Data publikacji: 2015-08-10 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:56
Wywietleń: 2841 10175

- Jeśli zatrudnia się dyrektora, który nie ma przygotowania ekonomicznego, bo ma być „lobbystą” w sprawach szpitala, to proszę wybaczyć, ale to jest republika bananowa, a nie demokratyczne państwo prawa - uważa Paweł Mucha. Radni sejmiku są podzieleni w ocenie etatu w szpitalu Zdroje dla Łukasza Tyszlera, szczecińskiego radnego i stomatologa.

Burza wokół zatrudnienia Łukasza Tyszlera jako siódmego zastępcy dyrektora jednego ze szczecińskich szpitali (nie wszyscy zastępcy są na pełnych etatach) przeniosła się do sejmiku. W poniedziałek o sprawie dyskutowali radni komisji rewizyjnej. I o ile nie było wśród nich podziałów w ocenie pracy dyrektor szpitala Zdroje Danuty Śliwy (noty bardzo wysokie), o tyle konflikt wywoła nominacja dla szczecińskiego radnego i byłego kandydata PO na prezydenta Szczecina.

Danuta Śliwa podkreśliła, że szpital, którym kieruje, jest największą tego typu jednostką w województwie (900 łóżek). Do tego prowadzi obecnie pięć dużych inwestycji i potrzebna jest osoba, która będzie reprezentowała szpital na zewnątrz (dyrektor jest pochłonięta inwestycjami) oraz pozyskiwała dodatkowych pieniędzy z NFZ. Przy okazji dyrektor Śliwa użyła określenia „lobbysta”.

- Dla mnie jest to ważne stanowisko (obowiązki Tyszlera - red.). Wcześniej nie miałam takiego wsparcia, ale myślę, że szpital dorósł do takiego momentu, kiedy musi mieć kogoś, kto wesprze dyrektora - mówiła.

Śliwa przyznała, że nigdy nie miał dojść politycznych i nie korzystała z pomocy lobbysty. Umowa z Tyszlerem została zawarta na początku lipca.

- Zobaczymy, jak doktor Tyszler się z tego wywiąże  - dodała szefowa szpitala.

Radny PiS Paweł Mucha dopytywał: - Proszę powiedzieć, czy Łukasz Tyszler ma jakąś wiedze w zakresie ekonomii? Czy pani dyrektor samoistnie wymyśliła, że tym „lobbystą” powinien być doktor Tyszler? Czy ktoś do pani dyrektor z taką sugestią przyszedł? A może to pan doktor chodził po mieście i mówił, że jest chętny i będzie pomagał szpitalowi? - drążył radny opozycji.

- Spotkałam doktora Tyszlera w urzędzie. Bardzo dobrze się nam rozmawiało. Mówiliśmy o tym, że nie mam czasu, by moją firmę na zewnątrz reklamować, a on ma doskonałe kontakty w świecie politycznym i biznesu - wyjaśniała Danuta Śliwa.©℗

Tekst i fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

Komentarze

Arkady
Magda! Ja tak serio!
2015-08-14 08:52:08
iw
Pan Radny Mucha jak jest taki dociekliwy to powinien zainteresować się utworzonym dla Pana Sumisławskiego dyrektorskim stanowiskiem. No ale to "swój" człowiek...
2015-08-13 13:56:42
magda
Arkady? Ty tak serio?
2015-08-12 13:56:04
emeryt
NFZ opłaci protezę zębowa dopiero wówczas, gdy w jednej szczęce będzie brakowało co najmniej 5 zębów. Dlaczego? Bo brakuje dentystów i funduszy... Prywatnie, dentysta żąda od 4 do 10 tys. PLN na 1 implant...
2015-08-11 19:00:19
Jaś Fasola
Platfusom usuwa sie grunt pod nogami. Więć rozdają to co jeszcze nie rozdane. Przychodnie portową przejął były skarbnik PO za psie pieniądze ( dentysta ) , Kolejny tym razem etat dla PO w zdrojach ( znowu dentysta ) no i etat dla PO na Arkońskiej. Tym razem dla Arłukoicza. Czy to zbieg okoliczności czy mi sie tylko coś wydaje ? Komuniści postepowali podobnie jak pzpr padało. To już chyba norma w tym kraju
2015-08-11 10:33:14
Arkady
Pewnie, to stanowisko jest potrzebne. Szpital podlega audytom i kontrolom, nikt się nie podłoży, aby tworzyć fikcyjny etat. Teraz pytanie czemu Tyszler? A czemu nie, ma człowiek kontakty, udziela się społecznie, prowadzi z dobrym skutkiem własną działalność. Na pewno z nieba nie spadł i ma pojęcie za co się bierze. Kogo by nie obsadzili na tym stanowisku, to i tak komuś nie będzie pasowało. Najlepsze jest też to, że nikt nie zna człowieka, nigdy z nim nie rozmawiał, ale opinie ma wyrobioną. Dajcie człowiekowi popracować, a potem oceńcie jego pracę. Podejrzewam, że umowa nie jest na wieczność, tylko na czas określony. Jak się nie sprawdzi, to go zmienią i tyle. Beznadziejny byłby nasz naród, gdyby ludzie znali się tylko na tym w jakim kierunku się kształcili, a nie mieli pojęcia o niczym innym, bo tacy się tu chyba wypowiadają.
2015-08-11 09:27:12
Dla przyPOmnienia
By wszystkim żyło się lepiej :))))) Gdzieś to już było za czasów PO........ A liczą ,że naród i tak ich kupi !!! ŻŻŻAAAALLLLLLLL !!!!!!!
2015-08-11 09:26:47
Szczecinianka
Najlepiej byłoby aby p. Tyszler zajmował sie nadal leczeniem zębów, a nie brał pensyjkę z kasy szpitala w Zdrojach. Bez niego szpital się nie zawali pani Dyrektor !!! Dosyc już fikcyjnych stanowisk !!!!
2015-08-11 07:47:19
Śliwki na wierzbie
Ludzie są naiwni i myślą, że musi być jak na Misiu, gdzie ktoś podczas rozmowy telefonicznej stoi na baczność i wykonuje polecenia "góry". To nie te czasy. Szkoda tylko pani Dyrektor (tak dobrze ocenianej), która musi się tłumaczyć, że przypadkiem spotkała w urzędzie DR Tyszlera i tak się miło gaworzyło, że postanowiła go zrobić dyrektorem. Nie napisano tylko, w którym urzędzie nastąpiło spotkanie....
2015-08-11 06:49:45
Olafson
Kolejny platformerski aparatczyk dostał fuszkę od swoich kolegów... ilu już takich było przez ostatnie 8 lat? PO się pasie na publicznym groszu a ludzie dziwią się dopiero teraz?
2015-08-11 06:45:50
pacnent
A w tym szpitalu jest gabinet dentystyczny?
2015-08-11 06:37:33
Dryja
Człowiek do wszystkiego. Na jak długo? Coś tam pewni zawistnicy gadają o powtórce wyborów samorządowych w 2016. To może skrócić kadencję. A nowi jak to nowi, mają swoich.
2015-08-10 19:57:49