sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Czołowi politycy PiS oglądali finał z Daru Młodzieży

Czołowi politycy PiS oglądali finał z Daru Młodzieży

Czołowi politycy PiS oglądali finał z Daru Młodzieży
Data publikacji: 2017-08-05 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 8009 287116

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier Mateusz Morawiecki i m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński wzięli w sobotę udział w otwarciu finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie. "Dzisiejsza impreza świadczy, że Szczecin ma ogromny potencjał - ocenił minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

Politycy PiS, w tym także m.in. minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, oglądali uroczystość otwarcia finału regat z pokładu Daru Młodzieży.

Prezes PiS wraz z ministrami dotarli na żaglowiec dwoma łodziami od strony Odry.

- Mimo, że pogoda nas nie rozpieszcza, to jest tutaj przepięknie. Nie tylko ze względu na zlot żaglowców i piękny koncert, ale dlatego że widać, że ludzie zaczynają coraz bardziej wierzyć w perspektywę rozwoju województwa zachodniopomorskiego - powiedział dziennikarzom wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Tunel pod Świnoujściem, budowa terminala LNG, S3 do granicy czeskiej, która pozwoli lepiej wykorzystać perspektywy handlowe dla małych i średnich firm, ale także przyciągnięcie wielkich inwestorów jak Zalando pod Szczecinem, które tworzą tysiące miejsc pracy, będziemy budować tutaj pierwszy prom to wszystko składa się na obraz dobrych perspektyw rozwoju gospodarczego regionu - wymienił.

Na pokładzie żaglowca znaleźli się także zachodniopomorscy posłowie PiS Michał Jach oraz Leszek Dobrzyński, a także inni działacze partii. Wśród zaproszonych gości byli prezesi i przedsiębiorcy związani ze szczecińskim przemysłem stoczniowym oraz zachodniopomorscy armatorzy.

- Dzisiejsza impreza świadczy o tym, że Szczecin ma ogromny potencjał. Przede wszystkim ma na to wpływ bliskość Morza Bałtyckiego i odbudowa tutaj gospodarki morskiej. Założyliśmy, że odbudujemy siłę Szczecina i robimy to - zaznaczył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Pytany o Światowy Dzień Morza, który ma odbyć się we wrześniu 2018 r. w Szczecinie szef resortu powiedział, że „będzie to dla Polski ogromne wydarzenie”. - Chcemy zmyć ze Szczecina tę etykietę mówiącą, że to miasto jest passe i nie ma sensu tu inwestować. Staramy się odwrócić tę tendencję, również organizując tu kulturalne imprezy. Światowy Dzień Morza będzie właśnie takim ważnym wydarzeniem - dodał Gróbarczyk.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak pytany o zabezpieczenie zlotu wielkich żaglowców w Szczecinie powiedział, że to „duże przedsięwzięcie, ale policja jest od tego, aby zapewniać bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom”.

- Podwyższyliśmy standardy. Po pierwsze policjanci mają być widziani przez uczestników takich wydarzeń, po drugie mają być pomocni, są do dyspozycji każdego - zaznaczył.

Bezpieczeństwa podczas finału regat pilnuje przeszło 1,5 tys. policjantów i funkcjonariuszy mundurowych. Na terenie imprezy wprowadzono zakaz lotu dronów oraz używania materiałów pirotechnicznych.

Goście obejrzeli uroczystość otwarcia finału regat, a także wysłuchali występu tenora Andrei Bocellego z udziałem muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz szczecińskiego Chóru Akademii Morskiej.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Kryslas1
Byłam i całe szczescie ze przeżyłam. Podczas imprezy na Darze Młodzieży ludzie na nabrzeżu prawie sie zadeptali. Zero policji zero organizacji. Tylko w tv wyglądało to extra. Nigdy więcej takich spędów. PiS oglądał koncert ale ciekawe czy widział tłum nad którym nikt nie panował? Porażka!!!
2017-08-09 20:16:52
Paweł
Jaśnie Pan Pierwszy Sekretarz KC PiS jest tak bardzo zbratany z suwerenem, że wolał go uniknąć, i stąd to "dotarcie na pokład łodziami od strony Odry" :)
2017-08-06 21:51:15
Piotr
Do "Paweł", szczecińską imprezę organizowało miasto Szczecin z Prezydentem Krzystkiem, a nie żaden PiS !!!! PiS tylko ukradkiem przed mieszkańcami Szczecina ukrywał się jak szczury i przyjechała na gotowe !!! Pawełku co ty dzisiaj piłeś, że takie bzdety wypisujesz, chyba że jesteś chory to omijam twój!
2017-08-06 20:19:44
Jakub
Do Kasia - czy ty istoto aż tak glupia czy udajesz taką, a może jesteś chora??? Jeżeli tak to w poniedzialek szybciutko do lekarza (wiesz jakiego)
2017-08-06 20:12:28
adi
Ukrywali się jak szczury na statku, żeby ludzie ich nie zlinczowali.
2017-08-06 15:24:17
szcz
złodzieje z PO wyją i ci co na czołgach ruskich wjechali -oraz ich dzieci i wnukowie
2017-08-06 15:18:12
Precz
PIS nic dobrego dla Szczecina nie robi, wręcz przeciwnie. PO ogłosiła przetargi na budowę wielu dróg w naszym regionie a PIS je teraz blokuje. Są to dokończenie przebudowy Autostrady A-6, budowa węzła Kijewo, budowa, obwodnicy Przecławia, budowa drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. W sprawie obiecanej przeprawy do Świnoujścia też nic się nie dzieje. PIS ma gdzieś nasz region, to rząd oszustów.
2017-08-06 15:15:31
Kasia
Czy to miasto przestanie w koncu byc stolica bandziorow z mafii paliwowej, KODziarzy i innych uprzywilejowanych grup z III RP?
2017-08-06 14:56:46
zed
Kaczyński wynocha ze Szczecina i nigdy tu nie wracaj.
2017-08-06 14:36:33
a-p
Z tym pijarem , niestety,prawda.Jeszcze gorzej było z werbowaniem potencjalnych zwolenników ,czyli tłumu . Posuwali się niektórzy do ubliżania ludziom-że są nic niewarci, całe ich życie jest nic niewarte i dopiero kiedy przystąpią do...Niegodne było szczucie człowieka na człowieka,często "brata na brata". Często była to ,zapewne,inicjatywa oddolna , o której " mózg" nie wiedział, ale czy to coś zmienia? Rzuca się w oczy brak fachowców -dobrych psychologów ,socjologów ,ale i etyków.
2017-08-06 14:09:12
credo
No i zaświnił pokład białej fregaty.O zgrozo otrzymał również świst trapowy jak admirał.Mina mu na początek zrzedła bo myslał, że go wygwizdują ale potem zrozumiał op co chodzi. No cały on.
2017-08-06 13:39:09
Do Gosc
Pomysl o tym ze jako czlowiek pelen jadu ty jestes niemile widziany w tym miescie, zniknij I zamieszkaj np w miasteczku namiotowym KODU pod opieka HGW
2017-08-06 13:01:51
@obserwator
Lecz się na nogi. Na dyńkę już za późno.
2017-08-06 12:54:05
Widzę i opisuję
Bardzo dobra PR-owska zagrywka. Dużo ludzi, uśmiechy, uściski rąk (na zdjęciach) oczywiście tylko z zaproszonymi na żaglowiec gośćmi, nie ze zwykłymi obywatelami. W telewizji ładnie wyglądało: władza przyjechała, władza pochwaliła, władza przedstawiła nowe, świetne perspektywy. I o to chodzi. PR w czystej postaci!!! ale niestety na tym dziś polega polityka ludzie uwierzą w budowę promu (teraz już 10 promów) odbudowę stoczni, wspaniała przyszłość krajowych armatorów i znów zagłosują tak jak trzeba. Taktyka wszystkich partii jest taka sama jedni robią to lepiej (PIS) inni gorzej (PO). PIS zrobiło lepiej i wygrało. PO miała kiedyś dobry PR ale później im się już nie chciało dlatego przegrali. PIS na pijarze zajedzie jeszcze co najmniej jedną jeśli nie dwie kadencje. PO pojechało męczyć ludzi na plażach ludzie sie wkurzyli. PIS przyjaźnie pomachało narodowi z pięknego żaglowca ludzie jeśli nie byli zadowoleni (część zapewne była) to przynajmniej nie byli wkurzeni, a to już dużo. Podsumowując PIS ma dobry PR a opozycja słaby i taka jest niestety prawda. ( nie jestem sympatykiem żadnej partii piszę to co widzę).
2017-08-06 12:40:44
Gość
Kaczyński - tchórz Dostał się na Dar Młodzieży jak zwykły przestępca bo bał się gniewu Szczecinian
2017-08-06 12:37:53
Nick
Kaczyński i PiS nie robią nic dla Szczecina TTSR to wyłącznie zasługa Prezydenta Krzystka, a kurdupel to niech spływa z naszego żaglowca
2017-08-06 12:31:25
Gość
jakim prawem ? Kaczyński, miałeś już nie przyjeżdżać do Szczecina. Nie jesteś tu mile widziany.
2017-08-06 12:25:40
rtg
Brawo! Przyjeżdżajcie tutaj i promujcie to miasto. Może w końcu przestanie być traktowane jak zło konieczne.
2017-08-06 12:22:50
szr
Witamy serdecznie w mieście, które PO miało przez 8 lat głęboko w dup.e. Pomimo dużej ilości sprzedawczyków i kombinatorów mieszkają tutaj też normalni ludzie, którzy cieszą się z polskiego(w końcu) rządu.
2017-08-06 12:21:10
o
podczas oglądania prezes poczuł się niekomfortowo. obecnie leży w szpitalu na arkońskiej gdzie wyciągają mu szydło z doopy
2017-08-06 12:18:15
szczecinianka79
O jezu... Ale obciach mieć takich gości na pokładzie tego pięknego żaglowca... Obciach, bo ksenofobów i nacjonalistów powinno się społecznie izolować, a nie gościć na tak fajnej wielonarodowej imprezie. Tak swoją drogą... Martwię się jak Prezes poradził sobie ze świadomością, że tuż obok Daru Młodzieży stoi "ruski" Sjedow, a na przeciwko po drugiej stronie Odry "ruski" Mir. Poza tym na tej samej imprezie, w której brał udział Prezes byli i Niemcy, i Czesi ateiści, i "ciapaci" z Omanu. Jak Pan Prezes sobie z tym psychicznie poradził?
2017-08-06 11:59:26
A.M.
Regaty to tylko i wyłącznie zasługa Krzystka i władz miasta. Ale pis i jego wyznawcy zawsze sobie przypisują cudze zaslugi, a porażka mi obciążają innych. Jak tam prom bajarzu morawiecki?
2017-08-06 11:56:37
Pacynek
A najgłupsza wyjechała z miasta, obrzuciła regaty błotem. a tu sam PREZES przyjechał i chwali. Teraz co zrobi nawiedzona? Odszczeka, że się myliła?
2017-08-06 11:10:29
obserwator
BRAWO PIS , BRAWO JA , BRAWO TY! PIS NA WIEKI!!! 1. GOSPODARKA - WCZORAJSZY PROGRAM TVP INFO- NIE MAMY SOBIE RÓWNYCH, JESTEŚMY POTĘGĄ. 2. SĄDY - TO SIĘ ODWLECZE W CZASIE ALE BĘDĄ NASZE. 3. MEDIA- REPOLONIZACJA - TVN , POLSAT WROGA PROPAGANDA I MANIPULACJA - BĘDĄ NADAWAĆ TYLKO PROGNOZĘ POGODY , SPORT , FILMY , PROGRAMY EDUKACYJNE. 4. SPORT- NASZA DRUŻYNA PIŁKARSKA ZDOBĘDZIE ZŁOTY MEDAL!!! 5. PO , NOWOCZESNA , PSL BĘDĄ ROZLICZENI I UKARANI.
2017-08-06 10:54:14
koderaści wyją
Niech wyją. W październiku zawyją żałośniej.
2017-08-06 10:27:04
X
Spływaj niedobra kaczko bo nikt cię tu nie chce
2017-08-06 10:12:47
@obserwator
I co, troglodyto. Wygrałeś dużą kasę? Jeżeli coś wygrałeś, to znaczy, że należysz do grupy, która ten oszukańczy proceder organizuje, bo w to nie można wygrać.
2017-08-06 10:06:01
Regaty
Pis w niczym pomogl miastu .zero pomocy dla Szczecina a tym bardziej dla regat .To wylaczna zasluga Krzystka i mieszkancow naszego pieknego miasta .
2017-08-06 09:27:28
zelando
Zelando to chyba nie sukces tej ekipy? A Pan premier wie jakie stawki tam oferują?
2017-08-06 09:24:27
Obs.Ryver
"Obiecanki,macanki a głupiemu stoi..." Kacz płynął łódką? Buuuhahahaaaa!Z kotem???
2017-08-06 09:02:18
Do obserwator
Zwłaszcza brawo ja i tysiące innych dokładających sie do 500+ aby ludzie żyli dostatnie... Szkoda że naszym kosztem bo nie tylko się dokładamy to jeszcze przez większy popyt rosną ceny a zarobki już nie bardzo...
2017-08-06 09:00:56
do ujadaczy z obu stron
do tych ujadaczy z PO i z drugiej strony PiSu mam gdzies was krwiopijcy ale wiem jedno. Kartofel tym razem zachowal sie wzorowo. Pytacie dlaczego. Dlatego ze jakby wszyscy wiedzieli ze Kaczynski bedzie na uroczystosci, mielibysmy manifestacje z transparentami przecz z PiS itp a z drugiej strony mochery z krzyzami a ja nie chce w moim miescie w trakcie niepolitycznej imprezy takich wyskokow. Znow byloby na calym swiecie migawki z manifestacji. Robcie sobie manifaestacje w warszawce a tu od...cie sie. G...wno dla Szczecina zrobiliscie i g...no zrobicie.
2017-08-06 08:22:26
obserwator
Polska rośnie w siłę a ludziom, żyje się dostanie. Brawo PIS brawo Ty , brawo Ja. Kto tego nie widzi ten ślepy. Nikt nie zmieni tego trendu. Co do regat to polecam niebywałą atrakcję z której sam wczoraj skorzystałem na Łasztowni - gra w trzy kubki. Punkty do gry ustawione są w kilku miejscach na Łasztowni oraz bulwarach.Prowadzi je wyspecjalizowany personel władający językiem angieleskim , rosyjskim i niemieckim.To jest regionalna gra wpisana to rejestru tradycyjnych produktów Pomorza Zachodniego.Szczególnie punkty są oblegane przez marynarzy i członków załóg. To są niebywałe emocje i adrenalina.Można wygrać dużą kase.
2017-08-06 06:55:39
@Jakób
Czy wiesz, że 4 lata temu prezydent Komorowski też przypłynął na Dar Młodzieży łódką?
2017-08-06 03:38:34
Jakób
"Prezes PiS wraz z ministrami dotarli na żaglowiec dwoma łodziami od strony Odry". Za PRL-u, od strony wody łodziami na statki stojące w porcie szczecińskim przemycano chcących uciec za granicę. Od strony lądu wejście na pokład statku było nadzorowane, gdyż na nabrzeżu przy trapie stał WOP-ista i wpuszczał tylko tych, którzy mieli przepustki portowe i to z pieczątką "wejście na statki". Na polskich statkach przepustki sprawdzał wachtowy. Żeby nie dopuścić do "dotarcia" na statek od strony wody, WOP umieszczał dodatkowo żołnierzy po drugiej stronie kanału czy rzeki, którzy stali w krzakach z lornetkami i obserwowali ruch na wodzie.
2017-08-06 00:49:54
B-ee
Odp. do ponizszego A...! Nie dla takich Lewakow jak ty, jest to wszystko Organizowane ! Wy macie swoje pochody i Akademie 1-szo Majowe, no i Rewolucje Pazdziernikowe - i to powinno wam juz wystarczyc !!
2017-08-06 00:45:49
Pawel
Cieszy mnie że politycy pisu do których mam coraz większą sympatię przyczynili się do organizacji tak dużej imprezy
2017-08-06 00:40:35
irasiad
Wy..p..lać z mojego miasta.
2017-08-06 00:35:58
Pan Witek
Wypadadałoby zacząć budowanie potencjału Szczecina od likwidacji slumsów w centrum miasta, naprawienia dziurawych ulic, zbudowania przynajmniej dwóch nowych mostów, uporządkowania chaosu urbanistycznego, wyrzucenia ruchu tranzytowego na obwodnice, mądrego wydawania pieniędzy podatnika, uczciwego zarządzania miastem. Żaglowce przypłynęły i odpłyną, my mieszkańcy tu zostaniemy.
2017-08-06 00:34:16
4444444
PRECZ Z KOMUNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! To co jest obecnie w Wenezueli bedzie u nas za max 2 lata ,Cała ta ekipa to smiech na sali,Mateo doradca Tuska,Pani premier akcjesja do PO w 2005,a sam prezes porozumienie Centrum-kiedys, a dzis to porozumie ruskie-do wyjscia z Ue, oczywiscie czekamy na fale wylewu szamba -milosci blizniego od Szafermachera haahhahahhaha ,oj trolle zarobia, a za pare dni piekna data
2017-08-06 00:25:20
Brawo!
Nareszcie mamy rząd, który dba o Szczecin i Pomorze Zachodnie.
2017-08-06 00:20:04
;-)
Sie obudzili z reka w nocniku a obecna pozycja Szczecina ,ttsr itd. to tylko i wylacznie rola obecnego prezydenta Krzystka ,gdzie jego poprzednik dopuscil do 7 letniej zapasci miasta- jaka partie popieral wiadomo-ta sama co najradna od okiennic, a od wczoraj super radna zaczela rozlewanie szamba na fb , to juz jest ponizej krytyki ,niech sobie zalozy profil na stronie zwiku albo toi toi fb , czemu "elyta" nie wyszla do ludu? boja sie , z daleka obserwuja
2017-08-06 00:19:07
555555555555
A jedzcie na Białorus,Rosje ,Wenezulę czy Koreę Pólnocną ,tam jest ich mir !!!! czemu do ludu nie poszli-bali sie? wiadomo czemu bo tam nikt nie zrobil spendu na koszt partyjny autokarkow oraz wyznawcow radio-ruskiego nadawania z granic ruskich o czym sam prezes wspominal w wywiadzie dla gazety polskiej w 2002 a od tego czasu zmienil zdanie ze wzgledow politycznych sondazy ....Tak samo na woodstocku ich nie uswiadczysz, LUDZIE OBDZUCIE SIE W KONCU
2017-08-06 00:14:31
A
No i kogo to obchodzi?!
2017-08-05 23:49:40