czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Członkowie komisji wyborczych oskarżeni

Członkowie komisji wyborczych oskarżeni

Członkowie komisji wyborczych oskarżeni
Data publikacji: 2016-01-09 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:33
Wywietleń: 1470 91039

Siedmiu członków obwodowych komisji wyborczych w woj. zachodniopomorskim stanie przed sądem w związku z niedopełnieniem obowiązków podczas ostatnich wyborów samorządowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

- Prokurator apelacyjny w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko siedmiu członkom obwodowych komisji wyborczych w Pyrzycach, Mielęcinie i Brześciu. Jako funkcjonariuszy publicznych oskarżył ich o niedopełnienie obowiązków podczas II tury wyborów samorządowych w 2014 roku – poinformowała rzeczniczka PA Anna Gawłowska-Rynkiewicz. Jak dodała "działalność oskarżonych w rezultacie podważała zaufanie publiczne do państwowych organów wyborczych i samą wiarygodność wyborów".

Prowadzący od końca 2014 r. śledztwo prokurator ustalił, że oskarżeni jako członkowie komisji na terenie gminy Pyrzyce informowali w trakcie głosowania jednego z kandydatów na burmistrza Pyrzyc o wynikach głosowania oraz o osobach, które jeszcze nie zagłosowały. Dzięki tym informacjom kandydat mógł się skontaktować z tymi wyborcami i nakłaniać ich do głosowania. Jak dodała rzeczniczka, prokuratura kontynuuje śledztwo przeciwko kandydatowi na burmistrza Pyrzyc w związku z korupcją wyborczą.

Za przestępstwo nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, popełnione w celu osiągnięcia korzyści osobistej grozi kara pozbawienia wolności od jednego roku do 10 lat. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Tylko pytam,
A po 10 zlotych na piwo tez bylo czy nie...??
2016-01-09 17:16:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi