poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Część jednak żyje

Część jednak żyje

Część jednak żyje
Data publikacji: 2015-07-14 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 235 4087

Śledztwo w sprawie podrobienia ponad 270 podpisów na liście kandydatów Twojego Ruchu do sejmiku województwa zachodniopomorskiego oraz dwóch - martwych dusz na listach poparcia dla kandydatów partii do Rady Miasta zostało umorzone. Ale tylko częściowo. Pewna partia materiałów została wyłączona do odrębnego postępowania.

W październiku ubiegłego roku, na niecały miesiąc przed wyborami samorządowymi, Wojewódzka Komisja Wyborcza zawiadomiła szczecińską Prokuraturę Okręgową o możliwości popełnienia przestępstwa fałszerstwa. Bo jej zdaniem na wykazach poparcia kandydatów na listach wyborczych Twojego Ruchu znalazły się podrobione podpisy - łącznie aż ponad 270. Na tej podstawie komisja odmówiła zarejestrowania kandydatów tej partii do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Pod koniec października do prokuratury dotarło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. Tym razem chodziło o listy poparcia kandydatów Twojego Ruchu do Rady Miasta Szczecin. Znalazły się na nich podrobione podpisy dwóch osób, które zmarły oraz kilka podpisów osób, które zmieniły adres. Śledztwa w obu sprawach prowadziła Prokuratura Rejonowa Szczecin - Niebuszewo.

- Po weryfikacji zgromadzonych materiałów m.in. za pomocą grafologa stwierdzono, że część podpisów jest autentyczna, potwierdzona przez osoby, które je złożyły. Dlatego w tej części postępowanie zostało umorzone. Pozostałą część materiałów została wyłączona do odrębnego postępowania - stwierdziła prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Za przestępstwo podrobienia podpisów grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności. Wykrycie podrobionych podpisów spowodowało, że w wyborach do Rady Miasta Szczecin oraz w wyborach na prezydenta miasta zabrakło kandydatów Twojego Ruchu.©℗
(dar)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi