poniedziałek, 16 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Czerwonokrzyska gala wolontariatu

Czerwonokrzyska gala wolontariatu

Czerwonokrzyska gala wolontariatu
Data publikacji: 2016-11-19 21:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:01
Wywietleń: 731 173270

W sali księcia Bogusława Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyła się w sobotę (19 listopada) gala wolontariatu czerwonokrzyskiego. Podczas uroczystości za dotychczasową działalność i zaangażowanie zostali uhonorowani członkowie PCK oraz instytucje wspierające tę organizację. Wręczono Odznaki Honorowe „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, wyróżnienia czerwonokrzyskie - Odznaki Honorowe PCK i wyróżnienia „Kryształowe Serce”.

Podkreślano, że wolontariat to wielka siła tej organizacji. Wolontariusze uczą zasad udzielania pierwszej pomocy, upowszechniają ideę krwiodawstwa, angażują się w akcje pomocowe organizowane z myślą o najbiedniejszych i najsłabszych, w akcje dla ofiar klęsk i katastrof. Starają się uwrażliwiać innych na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka. Za to dziękował im w sobotę m.in. marszałek województwa Olgierd Geblewicz.  

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Czerwonokrzyska gala wolontariatu Czerwonokrzyska gala wolontariatu Czerwonokrzyska gala wolontariatu Czerwonokrzyska gala wolontariatu

Komentarze

Ola
Towarzyszka z PZPR nie powinna się już pokazywać.
2016-11-19 22:47:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej