niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Czerwone autobusy kursują

Czerwone autobusy kursują

Czerwone autobusy kursują
Data publikacji: 2015-07-27 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:22
Wywietleń: 758 5715

Trzy czerwone busy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) z hasłem: „Masz dość? Chodź z nami" w poniedziałek (27 bm.) przywiozły do Koszalina m.in. liderów partii na spotkania oko w oko z wyborcami. Padały liczne obietnice, m.in. o decentralizacji państwa i przeniesieniu siedziby Głównego Urzędu Statystycznego z Warszawy do Koszalina.


Spotkanie odbyło się na Rynku Staromiejskim, gdzie aktywiści rozdawali czasopismo DOŚĆ. Z szefem partii Leszkiem Millerem chętnie rozmawiali przede wszystkim starsi mieszkańcy.

Lider SLD podkreślał, że w kampanii szczególną uwagę zwraca na problem nierówności społecznej, bo ludzie nie chcą państwa niesprawiedliwego. Stawia na zwiększenie płacy minimalnej do 2 tys. zł brutto, podniesienia najniższej stawki godzinowej do 15 zł i najskromniejszej emerytury do co najmniej tysiąca złotych. Nowy pomysł to też premia obywatelska.

- To jednoroczny dodatek dla osób tworzących dochód narodowy na poziomie jednej trzeciej przyrostu PKB - powiedział Leszek Miller. - Chcielibyśmy, żeby w kieszeniach rodaków było więcej pieniędzy, bo w Polsce stawka godzinowa to równowartość sześciu euro, gdy w innych krajach Unii - trzy razy więcej. ©℗

Tekst i fot. (m)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 lipca 2015 r.

Komentarze

Plebs
Jacy cwani: stare mercedesy, ubiór towarzysza Millera...bez komentarza. Jakoś się trzeba bratać z plebsem. Może jakieś stare komuchy się na to złapią, jak się rozmarzą za starymi czasami.
2015-07-28 07:05:44
Na czerwono, czyli dalej PO-stkomunistycznie ! !
Panie Miller...obiecanki, cacanki a "glupiemu PO-zostanie radosc" ! A dlaczego takiej OBIETNICY nie spelniliscie do tej PO-ry... przez tyle lat dotychczasowego Waszego wspol-Rzadzenia z PO-stkomunistami ??
2015-07-27 20:48:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi