czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Czas Juwenaliów

Czas Juwenaliów

Czas Juwenaliów
Data publikacji: 2017-05-25 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:30
Wywietleń: 166 259902

W Szczecinie nastał czas Juwenaliów. W poprzednich latach koncerty święta studentów odbywały się na Łasztowni. W tym roku scena została przeniesiona pod Stadion Miejski.

- To miejsce zaproponował nam Urząd Miasta Szczecin, który jest patronem honorowym wydarzenia - mówi Magdalena Koziara, przedstawicielka organizatorów. - Łasztownia jest remontowana, dlatego zorganizowanie tam imprezy było niemożliwe. Scenę przy stadionie postawiono w taki sposób, żeby zminimalizować hałas, który mógłby przeszkadzać mieszkańcom.

W piątek w programie Juwenaliów znalazły się zawody sportowe (w godz. 8.30-15.30 na orliku na rogu ul. Piotra Skargi z al. Wyzwolenia), turniej szachowy (o godz. 12 na placu Grunwaldzkim), turniej e-sportu (o godz. 13 w Pralni) oraz "szybkie randki" (w Szafie o godz. 14).

Koncerty rozpoczną się o godz. 18. Zagrają: elektropopowy duet The Dumplings, ulubieniec hipsterów Taco Hemingway, wokalista reagge Mesajah oraz OHO!KOKO, przedstawiciele szczecińskiej alternatywy.

W sobotę studenci od godz. 13 studenci zapraszają na plażę miejską przy marinie. Zostanie tam rozegrana bitwa na balony.

O godz. 18 rozpoczną się koncerty hip-hopowe. Wystąpią: popularny duet Solar&Białas, wchodząca gwiazda Quebonafide, znakomity Małpa, powszechnie cenieni szczecinianie Łona/Webber oraz weteran polskiego rapu - Tede.

W niedzielę będzie można wziąć udział w pikniku rodzinnym na Jasnych Błoniach.

Bilet studencki na koncert kosztuje 10 złotych w przedsprzedaży i 15 złotych w dniu koncertu, bilet normalny, odpowiednie, 25 i 30 złotych.

W Szczecinie działa pięć publicznych szkół wyższych: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska i Akademia Sztuki. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Szczecińscy studenci bawią się już od czwartku.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

re: Krzysio
Wypraszam sobie lotnisko, tam na co dzień jest wystarczający hałas(o czym pewnie nie wiesz). Łasztownia jest od takich imprez, przecież dlatego Miasto pompuje ciężkie miliony w ten poroniony pomysł.
2017-05-26 11:21:24
BHP
2 osoby na 1 trampolinie (na zdjęciu) - to jest sprzeczne z przepisami bezpieczeństwa
2017-05-26 07:59:26
rex
Nie wiem, o której skończyli łomot, chyba o pierwszej w nocy. A dziś rano trzeba wstać do pracy.Ok, są Juwenalia, ale niech to będzie z poszannowaniem praw innych ludzi. A moim świętym prawem robola jest wyspać się przed tyrą. Koncert do 23, a potem idźcie sobie do klubów, jak Wam mało.
2017-05-26 07:55:20
Krzysio
a nie można było na lotnisku w dąbiu? albo jeszcze lepiej - pod domkiem prezydenta na warszewie. Jak mu tak przyjdzie spędzić kilka bezsennych nocy przez rozwydrzone gówniarstwo to może w końcu przestanie wydawać pozwolenia na lewo i prawo na organizacje takich głośnych imprez
2017-05-25 22:23:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi