niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Czarny Protest. Mniej kobiet, dłuższe kolejki

Czarny Protest. Mniej kobiet, dłuższe kolejki (akt. 1)

Czarny Protest. Mniej kobiet, dłuższe kolejki
Data publikacji: 2016-10-03 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 1551 157635

Osoby, które bez wcześniejszego umówienia przyszły w poniedziałek do Urzędu Miasta zarejestrować samochód, proszone są o złożenie dokumentacji w kancelarii lub przyjście w innym terminie. Powód? Większość pracownic jest na urlopach.

Aż 27 urzędniczek Biura Obsługi Interesantów UM nie przyszło w poniedziałek do pracy. W związku z zapowiedzianym na ten dzień Czarnym Protestem, kobiety które biorą w nim udział, wzięły urlop na żądanie. Najdłuższe kolejki są w referacie komunikacji.

  - Mieszkańcy są wyrozumiali, wyjaśniamy że nie wszystkich jesteśmy w stanie obsłużyć z powodu zamknięcia części stanowisk. Nie ma jednak napięć - powiedziała nam Magdalena Strózik z biura informacji i promocji UM.

W sumie w całym Urzędzie Miejskim urlopy wzięło w poniedziałek ok. 40 pań. Łącznie z mężczyznami zatrudnionych jest w nim ponad tysiąc osób. Mimo to godziny urzędowania magistratu nie zostały skrócone. Wszystkie wydziały pracują do godz. 15.20, BOI do godz. 18.

Również w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim ok. 40 pań skorzystało w poniedziałek z urlopu na żądanie.

- Są  wydziały, w których na urlopie jest jedna pani, są takie, w których jest sześć. Nie ma jednak w związku z tym żadnych zakłóceń w pracy - powiedział nam Marek Mucha z biura prasowego ZUM. - Bardzo dużo pań, które przyszły do pracy ubranych jest na czarno, na znak solidarności z protestującymi.

(el)

Fot. Robert STACHNIK

Czarny Protest. Mniej kobiet, dłuższe kolejki

Komentarze

1-szy aborcję wprowadził Lenin !
potem Hitler a dziś robi to gender :))
2016-10-04 09:51:19
Pełne poparcie dla urzędniczek
Brawo za odwagę, urzędniczki pokazały, że bez nich też świat się nie zawali i są zbędne.
2016-10-04 08:17:16
Aborcja nie jest morderstwem
Bo zamordować można tylko człowieka, a płód nie jest człowiekiem.
2016-10-04 07:37:14
ROTAR
Cała prawda o aborcji jest taka, że to zło paskudne! Wojciech Cejrowski w polityce pl na stronie internetowej mówi, że Aborcja jest aktem świadomym, a nie przypadkowym; aborcję robi się z premedytacją, a zatem jest to morderstwo.
2016-10-04 00:23:29
Marian
Do takich wiernych katolikow prosze mi powiedziec jezeli 5 mieszieczny plod zostal poroniony, rodzice tego plodu/dziecka zdecydowali sie je zabrac ze szpitala i pochowac. To czemu ksieza odmawiali pogrzebu na cmentarzu i odprawienia mszy? Mowili sami ze to plod a nie dziecko! Ze nie ma karty zgonu itp!!! I tylko 1 mlody ksiadz zgodzil sie odprawidz pogrzeb bo na msze sie nie zgodzil z obawy o konsekwencje u proboszcza!!! Moze jezeli zwoleenicy zmiany ustawy jak przezyja sami takie tragedie to zaczna myslec i zmienia zdanie!!! Nie zyczy sie zlego innym ale czasem ktos musi chyba przezyc zyciowa tragedie aby zaczal myslec!!! Mam wrazenie ze najwiekszymi zwoleenikami zmiany ustawy sa faceci z macicami co duzo dzieci juz urodzili!!! I nie piszcie mi pierdol bo mam 3 kochanych dzieci i na szczescie zdrowych ale i spotkalem sie w bliskiej rodzinie z przypadkiem niedorozwoju plodu bez pluc nerek i innych narzadow i to samo w sobie jest ogromna tragedia a zmuszanie dourodzenia takiego dziecka co zaraz umrze to SADYZM w imieniu prawa i KOSCIOLA!!!!
2016-10-03 23:12:44
Marian
POPIERAM PROTEST I WALKE Z CIEMNOGRODEM oraz KATOTEROREM!!! Jestes katolem twoja sprawa ale nie narzucaj mi swoich durnych przekonan i nie zmuszaj kobiet do smierci bo to nie MILOSC ale BARBARZYNSTWO KOSCIOLA!!!! Wszystkim tak zwanym obroncom zycia i zwolennikom zmiany obecnej ustawy powinno sie zakazac korzystania ze swiadczen medycznych i nowych technologi. Niech lecza sie MODLITWA i ZIOLAMI jak w sredniowieczu!!!!!! Biskupow i ksiezy powinno sie poddac kastracji. Przysiegali zycie w celibacie! Po za tym seks po za malzenski jest grzechem wiec dla nich straty nie bedzie! Wszyscy zwolennicy zmiany ustawy powinni przymusowo spedzac czas 50 godz w miesiacu w osrodkach pomocy spolecznej dla dzieci chorych i uposledzonych!!! Kosciol dotacje rzadowe powinien oddac na chore dzieci oraz na rodziny wychowujace chore lub uposledzone dzieci (dotacja od panstwa to 564zl miesiecznie jesli rodzic niepracuje)!!! Politykom powinno obciac sie pensje o polowe a nadwyzke przekazac dla dzieci chorych i uposledzonych oraz powinni pomagac min 100godz w miesiacu w osrodkach i domach z chorymi i uposledzonymi dziecmi!!!!
2016-10-03 23:12:02
Marian
POPIERAM PROTEST I WALKE Z CIEMNOGRODEM oraz KATOTEROREM!!! Jestes katolem twoja sprawa ale nie narzucaj mi swoich durnych przekonan i nie zmuszaj kobiet do smierci bo to nie MILOSC ale BARBARZYNSTWO KOSCIOLA!!!! Wszystkim tak zwanym obroncom zycia i zwolennikom zmiany obecnej ustawy powinno sie zakazac korzystania ze swiadczen medycznych i nowych technologi. Niech lecza sie MODLITWA i ZIOLAMI jak w sredniowieczu!!!!!! Biskupow i ksiezy powinno sie poddac kastracji. Przysiegali zycie w celibacie! Po za tym seks po za malzenski jest grzechem wiec dla nich straty nie bedzie! Wszyscy zwolennicy zmiany ustawy powinni przymusowo spedzac czas 50 godz w miesiacu w osrodkach pomocy spolecznej dla dzieci chorych i uposledzonych!!! Kosciol dotacje rzadowe powinien oddac na chore dzieci oraz na rodziny wychowujace chore lub uposledzone dzieci (dotacja od panstwa to 564zl miesiecznie jesli rodzic niepracuje)!!! Politykom powinno obciac sie pensje o polowe a nadwyzke przekazac dla dzieci chorych i uposledzonych oraz powinni pomagac min 100godz w miesiacu w osrodkach i domach z chorymi i uposledzonymi dziecmi!!!!
2016-10-03 23:09:23
Marian
Projekt i cala ta zadyma ma na celu odwrocenie uwagi od CETA czyli porozumienia ktore pozwala wprowadzic GMO chlorowana wolowine Kanadyjskiego lososia GMo i sad arbitrazowy dla korporacji. A PISiory juz zapowiedzialy ze to podpisza! Co do samego projektu obywatelskiego to zostal on ODRZUCONY a za to zostal przyjety projekt PISu ktory jest zgloszony po przez fundacje powiazana z PISem!!!! W sprawie plodu i rodzenia dzieci niech wypowiadaja sie tylko KOBIETY w wieku rozrodczym a nie jakies pajace z fujarkami ktore nie narazaja zycia dla porodu!! Jak chcecie sie juz wypowiadac to przeczytajcie projekt ustawy, zapoznajcie sie co grozi kobiecie gdy bedzie ciaza pozamaciczna, gdy wyjdzie niezgodnosc serologiczna, co to sa badaniea prenatarne i wiele innych! Wedlug nowego proponowanego prawa kobieta majaca juz np 2 ke dzieci i bedaca w ciazy np pozamacicznej zagrazajacej jej zyciu dajace szanse np 1 % na przezycie, nie bedzie mogla usunac ciazy i zyc! Bedzie musiala umrzec wraz z dzieckiem osierocajac 2ke dzieci a to wszystko w imie kosciola i bandy tepych facetow!!! Jestes katolikiem to twoja decyzja zyc czy umzec ale nie zmuszaj innych do smierci!!!!
2016-10-03 23:07:39
Fuj! Ohydne. Odrażające.
.
2016-10-03 21:50:02
do drapek
uważaj żeby obecny reżim nie pozbawił Cię pracy. Pisz dalej posty skoro Ci za to płacą.
2016-10-03 20:33:05
PiS-dzielcy pienią się...
...piszą bzdury i bluzgają żółcią na Dzielne Nasze Matki, Żony i Kochanki!
2016-10-03 18:28:07
@drapek
Popieram.
2016-10-03 17:29:54
drapek
zwolnic te osoby i dac innym prace
2016-10-03 16:20:45
zmanipulowane czarne owieczki
tylko dzieci żal
2016-10-03 15:47:36
Timek
Skoro urząd marszałkowski pracuje bez zakłóceń bez 40 osób to może one są nie potrzebne, a zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na żłobki. Podejrzewam że i w urzędzie miejskim spokojnie i 50u etatów nikt by nie zauważył
2016-10-03 15:31:08
dobra, zmiana
"Do zbitego pyska" jest jeszcze Prawo Pracy gdzie pracodawca a nawet Ziobro i "dobra, zmiana" nie mają,póki co, nic do powiedzenia.
2016-10-03 14:49:27
Hej, głupol
Każdemu pracownikowi przysługują cztery dni urlopu na żądanie w roku. Dobra zmiana jeszccze tego nie zabrała.
2016-10-03 14:38:11
Nie ma nic "skandalicznego" w zachowaniu urzędniczek
Każdy ma prawo w ciągu roku do 4 dni urlopu "na żądanie", więc gdzie ten skandal ja się pytam ?
2016-10-03 14:24:29
popieram
Bardzo fajnie popieram i to zgodnie z prawem... a ślubowanie między bajki bo jest klauzula sumienia...
2016-10-03 14:21:39
ania
Brawo, oby jak najwięcej kobiet włączyło się do protestu. Niech PiS odczuje tą siłę, że żarty się już skończyły.
2016-10-03 14:21:24
Pełne poparcie dla tego protestu
Gratuluję Paniom odwagi, trzeba walczyć o swoje prawa
2016-10-03 14:14:11
Już zupełnie nie dziwię się Biedroniowi.
.
2016-10-03 14:13:55
Kamila
Myślałam, że w Szczecinie mamy Urząd MIASTA a nie Urząd Miejski
2016-10-03 14:09:47
Na zbity pysk
Każdy pracownik samorządowy składał ślubowanie o treści: "Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania”. Jak to się ma do tak skandalicznego zachowania urzędniczek?
2016-10-03 13:59:52