sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ćwiczenia na drawskim poligonie

Ćwiczenia na drawskim poligonie

Ćwiczenia na drawskim poligonie
Data publikacji: 2016-01-18 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 1422 103480

Na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpoczęło się kolejne ćwiczenie żołnierzy amerykańskich „Stryker Detachment” - poinformował ppłk Marek Pietrzak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. To kolejna rotacja amerykańskich żołnierzy z pododdziałów zmotoryzowanych, którzy ćwiczą w Drawsku razem z polskimi żołnierzami.

Rotacyjna obecność amerykańskich żołnierzy to element operacji Atlantic Resolve - zwiększenia obecności wojskowej na wschodniej flance NATO - ogłoszonej po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

- Szkolenie „Stryker Detachment” jest kolejnym etapem budowy interoperacyjności i sprawdzania kompatybilności z żołnierzami amerykańskimi - dodał ppłk Pietrzak.

Około 150 żołnierzy z 3. batalionu 2. Pułku Kawalerii stacjonującego na co dzień w bawarskim Vilseck, dysponuje 16 transporterami Stryker. Przez najbliższe kilka miesięcy będą intensywnie ćwiczyć z polskimi żołnierzami z kilku jednostek, by na koniec wziąć udział w czerwcu tego roku w ćwiczeniu Anakonda-16. W styczniu i lutym Amerykanie będą szkolić się na poligonie drawskim z 12. Brygadą Zmechanizowaną oraz 7. Brygadą Obrony Wybrzeża. W marcu przemieszczą się do Wędrzyna, gdzie będą współdziałać z 17. Brygadą Zmechanizowaną. Kwiecień będzie dla nich miesiącem szkolenia z 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich w Nowej Dębie. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi