czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Co wolno pieszym, a co rowerzystom?

Co wolno pieszym, a co rowerzystom?

Co wolno pieszym, a co rowerzystom?
Data publikacji: 2016-09-12 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 1323 154733

Jakiś czas temu pisaliśmy o ścieżkach rowerowych i drogach dla pieszych i rowerzystów w Barlinku. Zwracaliśmy uwagę na konflikty, jakie powstają z powodu źle oznakowanych tras dla jednych i drugich. Urzędnicy barlineckiego magistratu obiecali, że część naszych uwag wezmą sobie do serca.

Urzędnicy zadeklarowali, że postarają się (do końca sierpnia br.) coś w tej sprawie zmienić. Sprawdziliśmy, co zrobiono. Niewiele. Przybyły tylko dwa znaki informujące, że znajdujemy się na drodze dla pieszych i rowerzystów – jeden przy płocie dawnego „ekonomika”, a drugi przy wjeździe do parku im. Emanuela Laskera, od strony ulicy Jeziornej. I nic poza tym.

Pozostawiono źle namalowane symbole rowerów na ścieżce rowerowej prowadzącej przy Jeziorze Barlineckim. Żaden znak informujący, że chodnikiem mogą się poruszać piesi i rowerzyści, nie pojawił się na ulicy Strzeleckiej i Sportowej. Nie ma znaku, że przez wspomniany park mogą chodzić zarówno piesi, jak i jechać rowerzyści od strony ulicy Strzeleckiej. Stąd dalej dochodzi do słownych przepychanek, co wolno w parku pieszym, a co miłośnikom jazdy na dwóch kołach.

Z pisma, jakie otrzymaliśmy z barlineckiego Urzędu Miejskiego wynika, że wiele spraw w tym temacie zostanie załatwionych w 2017 roku. Szkoda tylko, że te które zrobiono, wykonano połowicznie, jakby na odczepnego. ©℗


Tekst i fot. Jacek Słomka

Komentarze

Wolno
Rowerzystom wolno wszystko, bo w końcu ktoś dał im tak ogromne przywileje, np. w Szczecinie.
2016-09-12 11:35:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi