poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Co dalej z pomnikiem?

Co dalej z pomnikiem?

Co dalej z pomnikiem?
Data publikacji: 2015-08-12 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:47
Wywietleń: 1784 11508

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, który ma przeprowadzić nadzór prawny nad uchwałą Rady Miasta o postawieniu pomnika Lecha Kaczyńskiego, poinformował, że nie dostał od Rady tych dokumentów, o które prosił. Dlatego ponownie wystąpił o przesłanie uzasadnienia. To, czy uchwała jest zgodna z prawem, wojewoda oceni do 3 września. 

- Wyjaśnienia, o jakie wojewoda zwracał się do Rady Miasta dotarły w wymaganym terminie, jednak nie stanowiły tych dokumentów, o które prosiliśmy - czyli stanowiska prawnego organu stanowiącego (Rady Miasta Szczecin). Otrzymaliśmy jedynie kopie dokumentów stanowiących korespondencję wewnętrzną pomiędzy komórkami organizacyjnymi UM - wyjaśnia Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy ZUW. - W związku z tym wojewoda ponownie wystąpił do Rady Miasta o przesłanie uzasadnienia prawnego stanowiska Rady Miasta.

Wojewodę interesują  odpowiedzi (potwierdzone stosownymi dokumentami) na dwa pytania. Pierwsze - który z podmiotów wymienionych w Statucie Miasta Szczecin wystąpił z inicjatywą podjęcia uchwały? I po drugie - czy projekt uchwały został zaopiniowany przez Prezydenta i komisje Rady?

©℗

A. Sasinowski

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

"Prorok" do swego pomnika:
"Spieprzaj dziadu"
2015-08-14 18:38:29
ON
Panie Wojewodo, niech Pan interweniuje. Skwer dla prezydenta jest ok. Błagam nie stawiajmy pomników, to nie ta liga...
2015-08-13 10:39:04
DD
WIDAĆ JAK KACZYŃSCY PODZIELILI SPOŁECZEŃSTWO, JAK POTRAFILI ZASIAĆ PO PRZEZ SWOJE ZAKOMPLEKSIENIE AGRESJĘ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.TO JEST STRASZNE, ŻE LUDZIE, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE SĄ BLISKO BOGA I KOŚCIOŁA SIEJĄ ZAMĘT W GŁOWACH ZAGUBIONYCH LUDZI... A CO DO STOCZNI, TO PIS DOBRZE WIEDZIAŁ CZYM SIĘ SKOŃCZY POMOC FINANSOWA PAŃSTWA... DOBRZE WIEDZIAŁ, ŻE NIE PONIESIE KONSEKWENCJI, BO MAŁY CZŁOWIECZEK STCHÓRZYŁ I ODDAŁ WŁADZĘ PO 2 LATACH... OCZYWIŚCIE NIE POMYLIŁ SIĘ, ŻE IGNORANCJA I KRÓTKA PAMIĘĆ SPOŁECZEŃSTWA WYNIESIE ICH DO POWTÓRNEJ WŁADZY!
2015-08-13 10:34:08
@ won
Odp. PRECZ i z resztkami PO-stkomuny ! ! ! Ciskasz się na oślep :) Zadaj sobie trochę trudu i zweryfikuj swoją wiedzę w jakim czasie i dzięki komu popadały te zakłady - napewno nie dzięki radzieckiemu sołdatowi :) To raz. Dwa - nazywanie PO postkomuną zakrawa o kpinę. Popatrz co głosi komunizm i jak Ci się chce to popatrz do programu jakiej partii idee komunistyczne pasują najbardziej. Zdziwisz się.
2015-08-13 09:47:07
Jestem - ZA,
Jak D. Tusk zostal nie tak dawno w Szczecinie na Placy Rodla przez bylego Komuniste Mieczyslawa J...a - WYSTAWIONY i PO-ZLOCONY, to i L. Kaczynski moze byc tez w poblizu - POSTAWIONY ! !
2015-08-13 09:33:30
PRECZ i z resztkami PO-stkomuny ! ! !
Kolejna odp. do @won....! A co Nam dala Nauka, Propaganda i Cenzura ZAKLAMANEJ "Czerwonej Historii" w latach 1945-1989 ? A dzieki jakim Rzadzacym PO-stkomunistycznym Partiom (PO + PSL) upadla: Stocznia, Wiskord, Skolwin, Polmo i cala masa innych Zakladow pracy w PO-stkomunistycznej Polsce ? No i co Ty na to... PO tych swoich Czerwonych Akademiach 1-szo Majowych...??
2015-08-13 08:57:47
@won
Odp.:Ewa z Adamem z "Czerwonego Raju"... >>Oj, jaki "CZERWONY RAJ" stworzli Nam ci zwykli zolnierze radzieccy w Szczecinie po wygranej Wojnie, w latach 1945-1989 ?<< - Nie, radziecki sołdat, liejtnant, czy starszyna nie miał z tym nic wspólnego -pognał germańca na zapad i to wsio. >>Niemcy przegrali Wojne z Rosja, a zyja sobie przez ostatnie 70 lat - jak "paczki w masle" !<< - ucz się historii - hasło: plan Marshala - Niemcy skorzystali, Polska odrzuciła. >>A wiec co to Zwyciestwo w latach 1945-1989 Nam dalo...(?) braki papieru toaletowego, prawie tylko ocet i musztarda w Sklepach<< - nie baw się w tani populizm, chcesz powiedzieć, że polskie społeczeństwo przeżyło 44 lata pijąc ocet i zapychając musztardą? Zauważ, że przy takiej diecie papier toaletowy jest praktycznie zbędny. >> i jeden Wielki, Bardzo Wielki Bajzel pod kazdym wzgledem ! !<< to może kilka przykładów wymienię: Stocznia, Wiskord, Skolwin (zakłady papiernicze, huta), Polmo i cała masa pomniejszych bajzli, których istnienie dawało ludzim pracę.
2015-08-13 08:14:42
Ewa z Adamem z "Czerwonego Raju"...
Odp. do @Won...! Oj, jaki "CZERWONY RAJ" stworzli Nam ci zwykli zolnierze radzieccy w Szczecinie po wygranej Wojnie, w latach 1945-1989 ? Niemcy przegrali Wojne z Rosja, a zyja sobie przez ostatnie 70 lat - jak "paczki w masle" ! A wiec co to Zwyciestwo w latach 1945-1989 Nam dalo...(?) braki papieru toaletowego, prawie tylko ocet i musztarda w Sklepach i jeden Wielki, Bardzo Wielki Bajzel pod kazdym wzgledem ! !
2015-08-12 20:06:35
Szczecin - ruina
miernoty i zdrajcy to byli towarzysze z PZPR , teraz to są biznesmeni co nakradli się na państwowym majątku
2015-08-12 16:19:10
Mąż stanu a to dobre .
A kim on był to miernota przecież .
2015-08-12 14:59:20
@Won
Gdybynie ci zwykli żołnierze radzieccy, to w Szczecinie mówiłyś nadal po niemiecku... gdybyś był. Pomyśl zanim palniesz.
2015-08-12 14:51:47
takietam
do WonA/WonY Mam nr buta...4/6:) Nie, dla pomnika LK w Szczecinie!!:)
2015-08-12 13:46:40
Won
A co dalej z pomnikiem sowieckim ? Czy są już decyzje o jego usunięciu i wysłaniu do Moskwy ?
2015-08-12 13:19:12
prorocze słowa:
"SPIEPRZAJ DZIADU!!!"
2015-08-12 12:54:36