piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji

Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji

Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji
Data publikacji: 2015-12-16 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1368 59908
To kolejny rekordowy rok dla Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od chwili triumfalnego powrotu na tory magiczna ciuchcia przewiozła kilkaset tysięcy turystów. I choć w październiku i listopadzie zjechała do Gryfic, będzie ją można zobaczyć raz jeszcze w tym roku. Uwielbiana przez turystów ciuchcia wyjedzie na tory w święta i sylwestra. Począwszy od 26 grudnia aż do 4 stycznia będzie wozić pasażerów po zimowej trasie.

Mijający rok zapamiętają nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim turyści, którzy długo musieli czekać na powrót retroskładu. Tabor przez trzy lata był na kuracji odmładzającej. W tym czasie przeszedł gruntowny remont, łącznie ze zmianą szaty z zielonej na brązową. Od chwili, gdy skład powrócił na tory, głód na przejazdy wydaje się wciąż nienasycony. W ostatnich dwóch sezonach ciuchcia przewiozła ponad 300 tysięcy turystów. Doceniono to w Polsce, doceniono i w regionie. Jesienią Nadmorska Kolej Wąskotorowa została nagrodzona statuetką „Gryfickiej Regi”, którą w imieniu spółki odebrał jej dyrektor Janusz Cetera. I choć jesienią nie można jej było zobaczyć na szlaku, miłośnicy mogli podziwiać rewalską kolejkę w reklamie Alior Banku.

– To nie jest nasze ostatnie słowo w tym roku – mówi Maciej Łozdowski. – Zgodnie z zapowiedziami władz spółki magiczna ciuchcia wyruszy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a także w Nowy Rok na zimową trasę.

Podczas przejazdów obowiązywać będą świąteczne ceny promocyjne. Bilet tam i z powrotem dla dorosłych kosztować będzie 10 złotych, dla dzieci do 14 lat – 5 zł, zaś maluchy do 4. roku życia podróżować będą tradycyjnie za darmo.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów będzie dostępny na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl oraz na wszystkich dworcach kolei wąskotorowej w gminie Rewal.

(mada)

Fot. NKW Rewal

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską