piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ciężarówek mamy już dość!

Ciężarówek mamy już dość!

Ciężarówek mamy już dość!
Data publikacji: 2018-01-03 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-09 13:00
Wywietleń: 1416 307982

– Szyby w oknach nam drżą, ściany pękają, naprawdę trudno to wytrzymać. Mamy już dość ciężarówek przejeżdżających pod naszymi oknami! – denerwują się mieszkańcy Kunowa (w gminie Kobylanka). – Nie dość, że droga w naszej wsi jest już dziurawa jak sito, to jeszcze bardziej niszczą ją ciężkie pojazdy. A przecież tuż obok nas jest obwodnica, można nią szybko i spokojnie przejechać na przykład do Kluczewa.

Mieszkańcy Kunowa mają już dość ciągłego hałasu spowodowanego przez przejazd tirów przez ich wieś. A kierowcy ciężarówek wybierają tę trasę, jadąc m.in. do Cukrowni w Kluczewie. Nie jest to niestety bezgłośne ani też bezpieczne dla pieszych.

– Czy na zjeździe w Zieleniewie nie można ustawić znaku nakazującego kierowcom ciężarówek przejazd do Kluczewa obwodnicą? – pytają mieszkańcy Kunowa. – Przecież jest tam doskonała nawierzchnia, swobodnie można rozwinąć znacznie większą prędkość niż na naszej drodze. I nikomu takie częste przejazdy tirów nie będą utrudniać życia.

Wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek tłumaczy, że drogi publiczne nie są budowane i utrzymywane w interesie jednostek samorządu terytorialnego albo mieszkańców miejscowości, przez które przebiegają. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 stycznia 2018 r.

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

mieszkaniec
Czy to jest normalne, jeżeli jest specjalnie wybudowana obwodnica, a TIRY dalej niszczą nasz spokój i rozbijają naszą drogę w Kunowie.Jak można ten problem tak zostawić ? Pękające ściany, zdezelowana od przewożonych ciężarów droga i nasze dzieci, które idąc do szkoły w Kunowie nie czują się bezpieczne i te toksyczne spaliny z tych samochodów aż strach pomyśleć !. A najgorsze jest w tym że Pan Wójt nie widzi problemu.Dlatego trzeba, aby jak najszybciej problemem zajęło się Ministerstwo.Nie chcemy TIRÓW przejeżdżających przez Kunowo i tych spalin trujących! Nie chcemy, aby droga w Kunowie była droga tranzytową, bo taka dzisiaj jest. Czy to dociera do wszystkich ? Bardzo prosimy o pilotowanie tej sprawy przez "Kurier Szczeciński" aż sprawa nie będzie pozytywnie zakończona.
2018-01-09 11:22:07
mieszkaniec
Ile mają te traktory i przyczepy z burakami usypanymi na maxa jadącymi do cukrowni.? Wielu hektary z burakami ma w Kunowie? Policja czy jaka inna kontrola jest pod cukrownią jak na wagę dojeżdzają ??
2018-01-05 22:12:23
Janusz
@Rolnik : zablokuj drogę z kolegami tak jak blokowaliscie Szczecin przez kilka lat co zimę a potem odzyskaj vat za paliwo ,ps. okazało się że przez te wszystkie lata co tak płakaliscie że ziemie sprzedaje się słupom wyszło że tych słupów bylo aż 4 ,szok prawda, no ale o tym się z reżymowych mediow nie dowiesz.
2018-01-04 17:01:30
////\\\\\
@1,94 zł :dobrozmianowym nosaczem sundajskim tzw.somsiadem
2018-01-04 16:59:47
Rolnik
Cargotec sobie za dużo pozwalają ignorują to że jest obwodnica Kunowa.Droga w Kunowie nie jest własnością ani Cargotecu ani Briegstone ani Cukrowni Kluczewo.Niech jeżdzą sobie obwodnicą.
2018-01-04 11:28:34
1,94 zł
Z kalkulatora Viatoll wychodzi koszt przejazdu 1,94 zł. Tyle kosztuje przejazd tira na trasie od zjazdu w Zieleniewie do zjazdu w Kluczewie przez obwodnicę. Jakim trzeba być januszem żeby dla 2zł ciąć przez pola zamiast ekspresówką ¯\_(ツ)_/¯
2018-01-04 09:35:53
;-)
@Kunowiak :ciekawe ilu mieszkanców pali papierosy-tym samym trując innych biernie oraz ilu ma auto w dieslu-pewnie 90% ,a ilu pali smieciami w piecu pewnie tez sporo ,i nagle lament ze kolejne diesle z tirow ich truja ,niezła hipokryzja
2018-01-04 08:50:42
123
Głowne drogi sa płatne-via tool, wiec kierowcy jezdza bokami, takie to juz januszariat
2018-01-04 08:49:38
eh
Tyle, że kierowcy ciężarówek to proste chłopaki - nieważne, że wolniej, za to krócej!
2018-01-04 06:34:27
mieszkaniec
To czyste szaleństwo co dzieje się z drogą w Kunowie. Urzędasy już za poprzedniego wójta planowali zwiększyć natężenie ruchu i spalin włączając boczną drogę( która jest obecnie droga dojazdową do posesji mieszkańców) jako jednokierunkowy pas w Kunowie, tworząc tym samym dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców tej drogi i naszych dzieci.Należy dodać że po obu stronach szkoły podstawowej miał odbywać się nasilony ruch kołowy ( obecnie samochody jeżdżą po jednej stronie szkoły podstawowej w ruchu nasilonym).To jest istne szaleństwo, co chce się z Kunowa zrobić.Trzeba stwierdzić jasno, jakie mamy obecnie chore prawo pozwalające urzędnikom na tak bezsensowne i szkodliwe dla mieszkańców działanie.Uważają że można z mieszkańcami robić co się im podoba, narażając ich na hałas,spaliny i niebezpieczeństwo.Tylko pytanie w czyim to interesie? Bo na pewno nie w interesie samych mieszkańców, bo oni sami do końca nie wiedzą co im się serwuje pod ładnymi hasłami odnowienia ich drogi w Kunowie.Jest obwodnica i ona jest przeznaczona do omijania naszej miejscowości.Jak najszybciej należy przekształcić tą drogę z powiatowej w gminną, bo to jest absurd, aby takie bezsensowne działania urzędników dzisiaj i w przyszłości miały miejsce w Kunowie !
2018-01-04 03:50:58
darek
Proszę niech " Kurier Szczeciński" przyjedzie do Kunowa i zobaczy jak zabytkowy mur otaczający Kościół w Kunowie pękł i rozleciał się od przejeżdżających tędy ciężkich TIRÓW !
2018-01-03 23:28:24
mieszkaniec
wielokrotnie przejeżdżam tamtą drogą- i faktycznie jest tragedia. kiedyś były plany żeby połączyć leżące dalej koszewo z wierzbnem- ciekawe dlaczego nie ma tej drogi? może kurier mógłby się tym zainteresować?
2018-01-03 23:21:41
obywatel
KUNOWO PROSI WSZYSTKICH O POMOC !!! NIE CHCEMY PRZEJEŻDŻAJĄCYCH PRZEZ KUNOWO TIRÓW ! CHODZI O NASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI !!!
2018-01-03 23:19:09
Kunowiak
Mamy już dość spalin i hałasu pochodzącego od TIRÓW.Ratujcie nas, nasze dzieci. Ratujcie Kunowo,bo nawet wójt nie chce nam pomóc i za nami się nie stawia !Jeżeli wójt nie ma pomysłu jak ochronić mieszkańców przed najazdem TIRÓW,to niech ustąpi z urzędu.Bo po co nam taki człowiek ?
2018-01-03 23:16:09
Mieszkaniec Kunowa
KUNOWO WOŁA O POMOC !!! To jest skandal, aby Wójt Gminy Kobylanka ustawiał się przeciw zakazowi wjazdu TIRów jadących do Cukrowni w Kluczewie i do Cargotecu i do Briegstone. To jest skandal, ponieważ budowali obwodnicę dla TIRÓW a robią durni z mieszkańców Kunowa.Jest mi wstyd że głosowałem na tego człowieka zwanego wójtem.Prawdziwy Wójt Gminy dba o mieszkańców i robi wszystko aby to mieszkańcy mieli zagwarantowany spokój.Przecież przez Kunowo przebiega NATURA 2000.Dlaczego dogadują się za plecami mieszkańców.Wystarczy popatrzyć na Stargard a tam ludzie mieszkający przy ulicach stawiają znaki zakazu (droga dla mieszkańców, autobusów, i służb komunalnych).To pytam się tego Pana, który jeszcze jest Wójtem Gminy Kobylanka, dlaczego nie stara się o przejęcie tego odcinka drogi od Zieleniewa Krzyżówki do końca Kunowa na poczet Gminy ?Przecież ta droga powinna być gminna , a nie powiatowa! Okłamują nas że nic się nie da zrobić ?Pytam się:" z jakiego klucza ćwierka Pan ( jeszcze) Wójt" ? Bo ten człowiek nie reprezentuje interesu mieszkańców Kunowa. Apelujemy do "Kuriera Szczecińskiego" aby nie zostawiał mieszkańców Kunowa z tym problemem, bo jeżeli wyremontują tą drogę to ruch TIRÓW jeszcze bardziej wzrośnie.Trzeba koniecznie zainteresować tym problemem Ministerstwo Transportu lub Komisje Europejską. To jest ewenement w skali kraju, aby w miejscowości Kunowo, która jest położona nad Jeziorem Miedwie i obszarem NATURA 2000 i jest specjalnie wybudowana obwodnica dla TIRÓW nikt począwszy od Wójta Gminy Kobylanka, a skończywszy na zarządcy tej drogi, nikt się nie przejmował życiem i problemami mieszkańców Kunowa. Zostaliśmy sami na polu bitwy. A Panu Wójtowi Gminy Kobylanka, który tak chętnie przejmuje drogi gminne od mieszkańców i je remontuje zadaje ponowne pytanie: " Z jakiego klucza Pan ćwierka, bo na pewno nie z Kunowskiego "
2018-01-03 23:10:31
a co ze smrodem i paszowozami do Motańca i Niedźwiedzia??
Chwilowo pochwalamy wójta Kobylanki ,za tworzenie planu zagospodarowania przestrzennego ,aby powstrzymać inwazję KURNIKARZY w tej gminie , czekamy na rozwój sytuacji lub TACZKA DLA WÓJTA W NADCHODZĄCYCH WYBORACH!!
2018-01-03 20:38:30