czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Chochulski idzie do sądu

Chochulski idzie do sądu

Chochulski idzie do sądu
Data publikacji: 2015-11-02 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:27
Wywietleń: 2886 35025

Zwolniony dyscyplinarnie z pracy prezes szczecińskiego ZWiK złożył do sądu pozew. Żąda w nim przywrócenia do pracy.

We wrześniu 'Kurier" ujawnił kulisy głośnej rezygnacji ze stanowiska Beniamina Chochulskiego - prezesa szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Zanim jednak zrezygnował, zamienił funkcję prezesa na stanowisko dyrektora ds. finansowych. Umowę podpisał na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia jej na własnych warunkach. Również finansowych - ewentualna odprawa z tego stanowiska miała wynosić ok. 100 tys. zł. Ale wcześniej otrzymałby odprawę, jako były prezes spółki - ok. 80 tys. zł. Wypłacana byłaby mu również pensja szefa firmy do końca tego roku - to ok. 60 tys. zł. Jako dyrektor ds. finansowych miał zarabiać ponad 10 tys. zł. Po zawarciu nowej umowy Chochulski podpisał porozumienie ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w ZWiK. Na jego mocy zagwarantowano m.in. załodze spółki wzrost płac co miesiąc oraz brak zwolnień przez trzy lata.
Chochulski otrzymał dyscyplinarne wypowiedzenie z pracy we wrześniu tego roku. Okazuje się jednak, że były prezes postanowił walczyć. ©℗

Więcej czytaj we wtorkowym "Kurierze" i e-wydaniu

(dar)

Komentarze

Adam
No bufon bez umiaru! Zwykły cwaniak i cham, taki szczeciński Dyzma. Prokurator powinien się nim zająć...
2015-11-03 10:57:02
szczecinianie
jak myślicie KTO ZA TO ZAPŁACI? oczywiście, że wy! zaraz będzie następna podwyżka i tak już jednej z najwyższych cen wody w Polsce i będziecie płakać i płacić!!! za układowe zabawy.
2015-11-03 10:51:46
Daniel
Kadencja i bytowanie KRZYSTKA już na wirażu . A co do sprawy to w innym sądzie innego miasta.
2015-11-03 08:15:53
Mirek
Ha SPRAWY są pilotowane do SĘDZIÓW Z UKŁADU powodzenia.
2015-11-03 07:54:45
J---K
KRZYSTKA każdy może on wielkie panisko. Najpierw daje potem wymaga szantażuje. Tego ć---a panoczka niszczyciela. Przez dwie kadencje wypracował system dam i odbiorę nie tylko Chochulski dostał kosza. CENZURA KURIERA SPRZYJĄ TAKIM TYPOM.
2015-11-03 07:50:36
gość
Dźwigowy Kotek z "Alternatywy 4" miał radę na takich bezczelnych typów - mordę obić i po sprawie.
2015-11-03 07:44:03
gutek
Już dawno przewidziałem że tak będzie.
2015-11-03 07:13:51
loka
Pan Ch. to koleżka Pana K. Tylko Pan K wykazuje się większym sprytem na swoim stanowisku.
2015-11-03 06:54:07
Gra
To jakaś gra na najwyższych szczeblach, nie do zrozumienia dla przeciętnych ludzi. O co tu chodzi?
2015-11-03 06:49:41
Max
Krzystek ćwoku co ty na to
2015-11-03 06:22:33
jura
Czyja to spółka? Miejska? Te, Krzystek, może coś byś na ten temat powiedział?
2015-11-02 21:27:48