poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Chcieli zabić psa. Trafią za kraty

Chcieli zabić psa. Trafią za kraty

Chcieli zabić psa. Trafią za kraty
Data publikacji: 2017-05-22 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:30
Wywietleń: 1845 259571

Mówią, że chcieli mu skrócić cierpienia, dlatego bili psa kijem i kielnią murarską. 68-letnia kobieta i jej 64-letni krewny omal nie zabili zwierzęcia. Uratowali je przypadkowi świadkowie zdarzenia w parku miejskim w Gryficach.

Spacerujących po parku młodych ludzi zaniepokoiło głośne skomlenie dobiegające z zarośli. Postanowili sprawdzić, co się dzieje. Wtedy ich oczom ukazał się przerażający widok. Starszy mężczyzna okładał psa kijem, uderzał też w zwierzę kielnią murarską, zadając mu rany. Wszystkiemu biernie przyglądała się starsza kobieta. Młodzi ludzie ujęli oprawców i wezwali policję. Dlaczego para w tak okrutny sposób potraktowała czworonoga?

– Starsi ludzie tłumaczyli, że chcieli uśpić pieska w lecznicy weterynarii, ale wstydzili się, dlatego postanowili „załatwić sprawę na własną rękę”. Powód swojego zachowania usprawiedliwiali chęcią skrócenia psu cierpień związanych, jak twierdzili, z jego wiekiem – relacjonuje podkom. Zbigniew Frąckowiak

Policjanci zatrzymali 68-letnią właścicielkę psa i jej 64-letniego krewnego. Zmaltretowanym czworonogiem zajął się lekarz weterynarii. Pies miał na tyle poważne rany, że konieczne było przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych.

Para usłyszała już zarzuty usiłowania zabicia psa i przyznała się do zarzucanym im czynów. Oboje poddali się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora w Gryficach, tj. jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

(żan)

Fot. Archiwum policji

Na zdjęciu: dopiero interwencja dwójki młodych ludzi przerwała cierpienia zwierzęcia.

 


 


 

Komentarze

rob
A w niedziele o poranku dreptu deptu do kociolka, tam czarnosukienkowy lowczy powie co trza jakie to polskie, pojsc do kosciolka a pozniej zabic psa bo pies to rzecz a Pan Bucek kazal robic sobie ziemie poddana no to robia w imie boze i do przodu
2017-05-23 10:24:43
grrrr
Takim to już nic nie pomoże, żadna resocjalizacja. Chyba tylko gdyby na własnej skórze, choćby w maleńkiej części, odczuli to, co czuł ten zwierzak, to może by do nich dotarła skala ich okrucieństwa.
2017-05-23 00:00:23
jola
Wielki szacunek dla tych młodych ludzi <3
2017-05-22 23:40:50
obs
"Oboje poddali się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora w Gryficach, tj. jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia." Co to znaczy, jak to rozumiec??? Co za ... to npisal???
2017-05-22 22:21:41
M.Dem.
Ten sposób postępowania ze zwierzętami nie jest nowością ale codziennością. Ciągle i do nadal. Mimo formalnej ochrony ustawowej dla zwierząt. Ludzie (ludzie?) o niskiej umysłowosci (submens) istnieją, w niemałej liczebności. Wybór postępowania, rodzaj reagowania na różne sytuacje, w tym także na sytuacje ze zwierzętami związane, jest w związku z tą umyslowoscia i -jednocześnie- poczuciem boskości/bezkarności. To poczucie daje im linia polityczna: TERAZ LUDZIE RZĄDZĄ! Tylko że oni nie są ludźmi. I -z racji cech psychicznych wykluczających ich ze społeczeństw (upodobanie/wybór zbrodni a zwłaszcza pomysłowość na rodzaj zbrodni, jest stałym zagrożeniem społeczeństw, wśród których funkcjonują). Tak więc najpilniejsza potrzebą dla uzdrowienia sytuacji jest interwencja polityki ludnosciowej/społecznej. Polityka ochrony/tolerancji/zbyt niskiej, fikcyjnej karalności jest jak część zbrodni przeciwko państwu i narodowi. Ciągnąc w dół to państwo i społeczeństwo. Ale jest, w tym konkretnym przypadku postępowania z bezbronnym zwierzakiem, okoliczność podnosząca na duchu: PRAWIDŁOWA, PIĘKNA REAKCJA TYCH MŁODYCH LUDZI. Uratowali nas przed załamaniem ze świadomości że wypadamy z kręgu normalnej ludzkości.
2017-05-22 18:34:49
xx
Co za bydło! Do więzienia odrazu!
2017-05-22 18:08:14
Karma
Sprawcy też są już starzy. Czy można ich humanitarne zabić kijem i kielnią? Powinni to zaproponować społeczeństwu, zamiast więzienia.
2017-05-22 16:40:04
Eugeniusz
Dla takich ludzi bezwzględnne więzieni i dotkliwa kara pieniężna.
2017-05-22 15:49:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi