czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Chcą dyskontu w Kijewie

Chcą dyskontu w Kijewie

Chcą dyskontu w Kijewie
Data publikacji: 2015-10-06 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 2678 26204

Prawie 240 mieszkańców szczecińskiego Kijewa podpisało się pod petycją do prezydenta miasta, by na terenie ich osiedla powstał dyskont. Skierowali też zapytanie do Urzędu Miasta dotyczące wskazania parceli, gdzie sklep typu Biedronka, Netto czy Lidl mógłby zostać wybudowany.

Autorzy petycji piszą m.in., że to jedyne osiedle na prawobrzeżu, gdzie nie ma dyskontu, choć mieszka tu 3 400 osób. "Jako mieszkańcy Osiedla Kijewo skazani jesteśmy na robienie kompleksowych zakupów na innych osiedlach, oddalonych o kilka kilometrów, do których musimy dojeżdżać komunikacją miejską. Taka podróż staje się szczególnym wyzwaniem dla ludzi starszych, niejednokrotnie schorowanych, ale także dla ludzi młodych z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Zimą taka wyprawa po zakupy staje się jeszcze bardziej uciążliwa i niebezpieczna z uwagi na panujące warunki pogodowe. Niestety sytuacja majątkowa Polaków powoduje, że nie wszyscy mogą mieć własny samochód  - młodzi mają zazwyczaj kredyty mieszkaniowe, seniorzy natomiast niezbyt wysokie świadczenia emerytalno-rentowe(...) - piszą.

Więcej we wtorkowym "Kurierze" i e-wydaniu

 

 

Komentarze

Podejrzana sprawa
Uwaga: wszelkie publikowane przeze mnie informacje są dostępne publicznie więc nie naruszam prawa do prywatności. http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinFiles/file/petycja_UNP_227_2015%281%29.pdf Powyższy załącznik to pismo które wpłynęło do urzędu, proszę jednak zwrócić uwagę na nazwisko osoby reprezentującej sprawę. Następnie proponuję wejść na stronę CEIDG - link poniżej: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx Proponuję wpisać 3 pozycje: Nazwisko - można wpisać nazwisko z pisma. Miejscowość oczywiście - Szczecin Rodzaj działalności - 47.22.Z Pojawiają się dwa wpisy? Najeżdżając kursorem w danym wpisie na kody PKD można łatwo sprawdzić czym owa firma się zajmuje lub zajmowała. Rodzina? Nikogo nie oskarżam, znalazłam jedynie wyraźne podobieństwo, może należałoby to sprawdzić? Niech każdy sam wyciągnie z tego wnioski i wyrobi sobie zdanie na ten temat. Przyjmijmy że miasto pozwoli na tego typu działalność to sprawa może skończyć się w sądzie? To dopiero będzie gratka dla reporterów i gazet? Przedszkole TAK, dyskont NIE! Żegnam ozięble.
2015-12-10 18:42:52
Nie dla dyskontu - bardzo podejrzana sprawa?
Uwaga: wszelkie publikowane przeze mnie informacje są dostępne publicznie więc nie naruszam prawa do prywatności. http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinFiles/file/petycja_UNP_227_2015%281%29.pdf Powyższy załącznik to pismo które wpłynęło do urzędu, proszę jednak zwrócić uwagę na nazwisko osoby reprezentującej sprawę. Następnie proponuję wejść na stronę CEIDG - link poniżej: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx W miejscu nazwisko można wpisać nazwisko z pisma. Miejscowość oczywiście Szczecin i ostatnie rodzaj działalności 47.22.Z Pojawiają się dwa wpisy? Najeżdżając kursorem w danym wpisie na kody PKD można łatwo sprawdzić czym owa firma się zajmuje lub zajmowała. Rodzina? Nikogo nie oskarżam, znalazłam jedynie wyraźne podobieństwo, może należałoby to sprawdzić? Niech każdy sam wyciągnie z tego wnioski i wyrobi sobie zdanie na ten temat. Przyjmijmy że Urząd Szczecina pozytywnie rozpatrzy pismo. Myślę że sprawa może skończyć się w sądzie? To dopiero będzie gratka dla reporterów i gazet? Żegnam ozięble.
2015-12-10 16:35:09
Przedszkole czy dyskont??? Co lepsze???
Drodzy sąsiedzi, niestety dyskont zburzy to miłe, ciche i zielone miejsce, które bardzo cenię. Na osiedlu są małe sklepy, które w zupełności wystarczają żeby zrobić drobne zakupy. Jest sklep spożywczy, piekarnia, apteka, fryzjer, kwiaciarnia itp. Jest przyjemna i atmosfera... Przy rondzie Regana jest np. Netto, a wcześniej przy ul. Dąbskiej kolejny supermarket... Więc po co nam jeszcze jeden... Pierwsza myśl, która ciśnie się na usta to ile inwestorzy zaproponowali ludziom, żeby podpisali się i wydali pozytywną opinię na temat budowy "potrzebnego" dyskontu?! Zajmijmy się bardziej potrzebnymi sprawami jak budowa przedszkola, które powinno powstać przy ul. Świstaczej, Przychodnia na wysokim poziomie itp. Ludzie, nie dajcie się zwieść inwestorom!!! Nadmienię, że sklepy z pozwoleniem na sprzedaż alkoholu nie mogą powstać między innymi przy kościele czy placu zabaw. Jeśli okaże się, że miasto wyda pozytywną opinię na budowę dyskontu w miejscu przeznaczonym na oświatę to nie wieżę już w sprawiedliwość!!!
2015-12-10 15:06:54
CHCESZ DYSKONTU WON Z KIJEWA
JAK W TEMACIE. MIESZKAM TU 22 LATA I JAK CHCESZ DYSKONTU TO SIE WYPROWADZ DO DĄBIA. DEBILOM STANOWCZE NIE !! Starczy że sie nowych bloków POBUDOWAŁO I CHAMSTWA ZA DUŻO SIE TU WPROWADZIŁO NIE MÓWIĄC O RO KIJEWO PEŁNEJ... AHH ŻAL PISAĆ
2015-10-11 20:47:23
Masakra
Mieszkańcom Kijewa, którzy są za, szybko wyjdzie bokiem mieszkanie w sąsiedztwie takiego dyskontu. Dostawy o każdej porze dnia już od świtu i hałas z tym związany to bardzo uciążliwa sprawa, latem nie da się okna otworzyć. Mam nadzieję, że nigdy takie coś tu nie powstanie. Ludzie, opamiętajcie się, mało tego dookoła?
2015-10-07 18:59:04
Mieszkanka Kijewa
Jeżeli pojawi się jakikolwiek inwestor i stwierdzi,że Kijewo to dobra inwestycja to i tak wcześniej czy później powstanie sklep wielkopowierzchniowy. Zaś co do wypowiedzi "Kijewianina"'to chyba nie do końca zna Pan "sprawę od podszewki". Owszem podpisy przeciw budowie były zbierane, ale wcale nie wpłynęło ich 400 tylko 271( informacja z Kuriera Szczecińskiego), jak dla mnie mało znaczące zbierane przez właścicieli sklepików na naszym osiedlu i wcale nie uważam,że było ich dużo.
2015-10-07 07:39:57
Kijewianka
Pierwsze slysze...aż mi wstyd ze moi sąsiedzi sami proszą sie o takie coś...dookoła pełno sklepów...po co mi tu pod oknem Biedra ?
2015-10-06 19:59:01
Kijewianin
Oczywiscie autorzy tekstu zapomnieli dodac ze byla zorganizowna akcja zbierania podpisow przeciw budowie dyskontu, gdzie zebrano prawie 400 podpisow i dostarczono w rece rady osiedla. Nikt takze jie napisał ze teren jest przeznaczony na oswiate ( przedszkole ) a glowna inicjatorka owego pisma mieszka dobry kilometr od kijewa a wiekszosc podpisow zostala zebrana od ludzi mieszkajacych w domkach w oddali od osiedla. Znam sprawe od podszewki i doskonale wiem ze ludzie tutaj mieszkajacy nie chca dyskontow. Szczegolnie ze 2 przystanki autobusowe dalej jest i intermarche i netto i nawet wspomniana biedronka.
2015-10-06 18:56:39
antydyskont
Na szczęście MPZP nie przewiduje takich przybytków w Kijewie. Koniec Kropka.
2015-10-06 18:33:38
Do "gdzie oni maja mózgi"2
Wybierz się rano przed netto na Zaleskiego, tak do 7.30 i policz ilu hurtowników wypełnia towarem z tego sklepu swoje dostawczaki. Potem te same produkty, tylko droższe, kupujesz w osiedlowych sklepikach i na ryneczkach. Smacznego.
2015-10-06 09:54:50
Do "gdzie oni maja mózgi"
Chłopie co Ty piszesz?! Nabiał renomowanych firm jest także w dyskontach i jest tańszy niż w osiedlowych sklepikach czy na ryneczkach. W dodatku w dyskontach lodówki są włączone całą dobę a u niektórych prywaciarzy są włączane i wyłączane bo przecież energia kosztuje. Zapraszam Cię na niebuszewo do sklepu NETTO. Oczywiście w dniach jak jest promocyjna cena na jakieś np. warzywo. Pamiętam jak była atrakcyjna cena na por...Przyszła handlara z pobliskiego ryneczku i kupiła 30 sztuk. Domniemywam, że to (nie) ten sam badziewny, chemiczny i gorszej jakości por niż ten co kupujesz w swoim cudnym warzywniaku :D.
2015-10-06 09:43:39
HogoFogo
Skąd się biorą pieniądze? Z bankomatu. Skąd się bierze żywność? Z dyskontu. Skąd się biorą barany?
2015-10-06 09:32:13
Niebywałe
Jak mieszkańcy Kijewa żyli tyle lat bez Biedronki?! :O nie umarli z głodu??? Kopnijcie się ludzie w czoła z tymi dyskontami, jak można PROSIĆ o budowę tego szajsu?
2015-10-06 09:30:06
IGA
Nie podpisywałam petycji i nie wiedziałam ze ktoś wyszedł z taką inicjatywą choć mieszkam w Kijewie, ale ... do rozmówców powyżej ... gdybyście musieli robić zakupy u drobnych sklepikarzy , którzy KROJĄ równo klientów , tylko dlatego , że nie mają konkurencji w postaci jakiegokolwiek większego sklepu , szybko zmienilibyście zdanie !!!
2015-10-06 09:09:00
@GDZIE ONI MAJĄ MÓZGI?
każdy ma prawo kupować gdzie chce i jakiej jakości produkty chce, może i jedzenie z tak wychwalanych przez Ciebie warzywniaków, mięsnych jest lepsze ale często droższe - i to jest powód dla którego ludzie chcą dyskontów
2015-10-06 09:02:26
GDZIE ONI MAJĄ MÓZGI?
LUDZIE, porównajcie nabiał renomowanych firm z nabiałem dyskontowym, wędliny czy mięso z dobrego (nie znaczy droższego) sklepu mięsnego z mięsem i wędlinami dyskontowymi, warzywa z dobrego warzywniaka z warzywami marketowymi i jak nie poczujecie różnicy, nie wpadniecie na myśli, ze marketowe badziewie chemiczne jest gorszej jakości to wam współczuję i zyczę dobrego zdrowia za parę lat! Nie mówię już o tym, ze za parę lat zmowa cenowa marketów i dyskontów będzie taka że będziecie płacić za swoją krótkowzroczność, nie tylko zdrowiem! Powodzenia
2015-10-06 08:19:40
Dyskont
To niech sobie zabiorą ten, którego nikt nie chce na Osowie.
2015-10-06 07:49:43