środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Centrum ze szkła i stali

Centrum ze szkła i stali

Centrum ze szkła i stali
Data publikacji: 2016-11-29 23:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:02
Wywietleń: 2424 177609

Od tygodnia wokół „szklanej pułapki" sporo się dzieje. Niemal z dnia na dzień w dawnej alei kwiatowej zmieniają się ekipy remontowe. Gdy jedne usuwają z pawilonu popękane płyty, to inne wymieniają szklane panele podłóg i schodów. Wszystko po to, aby przygotować budynek do ponownego otwarcia. Tym razem - już 16 grudnia - rozpocznie w nim działalność szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej.

Po dawnym dzierżawcy i kawiarni, jaka zajmowała „szklaną pułapkę", pozostał dług sięgający ok. 66 tys. zł oraz mnóstwo usterek do usunięcia. Najdłużej trwała renowacja podłóg i schodów: wymiana ich szklanych paneli. Również udrożnienie klimatyzacji nastręczyło niemało kłopotu. Teraz przy pawilonie stoi rusztowanie i zmieniają samochody kolejnych firm remontowych.

- Obecnie ze szklanego pawilonu są ściągane wielkoformatowe napisy, które zostały naklejone przez poprzedniego dzierżawcę. Trwa także konserwacja wentylacji. Prócz tego niebawem cały pawilon zostanie umyty z zewnątrz. Następnie czekać nas będzie generalne sprzątanie i przeprowadzka - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej sp. z o.o., której miasto przekazało obiekt w dawnej alei kwiatowej od Zakładu Usług Komunalnych.

Pawilon stoi pusty od czerwca 2016 r. (nie funkcjonował nawet w Dni Morza). Jego ponowne otwarcie ma nastąpić 16 grudnia 2016 r. Stanie się siedzibą Centrum Informacji Turystycznej.

- Od tego dnia w pawilonie będzie można uzyskać informacje na temat naszego miasta i regionu, poznać ofertę szczecińskich atrakcji turystycznych, kupić Szczecińską Kartę Turystyczną, miejskie pamiątki, wydawnictwa, bilety na wydarzenia oraz… zaopatrzyć się w kubek ciepłej kawy - popularne coffee to go - lub herbaty i wybrać się na spacer po Szczecinie - zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 

Na zdjęciu: Miejski pawilon w dawnej alei kwiatowej będzie siedzibą szczecińskiego Centrum Informacji Turystycznej, a we władaniu - po Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego oraz ZUK - spółki Żegluga Szczecińska. Otwarcie CIT - 16 grudnia - zbiegnie się ze startem miejskiego jarmarku bożonarodzeniowego.

Fot. Ryszard PAKIESER

Centrum ze szkła i stali Centrum ze szkła i stali

Komentarze

TZ.
To szklane badziewie jak już zbudowali, to niech zostanie. Można nawet podawać tam kawę. Jak widać jednak, interes nie szedł, bo ludzie omijają to g... lukiem. A kiedy wróci handel kwiatami do Alei Kwiatowej? To, co teraz tam jest, to ohyda. Znakomicie koreluje z jesienną pogodą: zimnem, mgłą i pustką. Skwer w samym centrum miasta - fantastyczne miejsce, kiedyś pełne ludzi - omijany teraz przez cały rok. Co za ciule siedzą w tym magistracie????
2016-11-30 16:24:55
@
Do "Do wiecznych narzekaczy " trzyma, oj trzyma wiecznych idiotów ! Do "Jarun " tak to właśnie jest jak piszesz ! Do " Szczecin" 1/2 magistratu to kolesie. Od kogo byś zaczął ? Na odejście prezesa musimy poczekać....ja na odejście wujka FIdo. A potem sród i dług zostanie
2016-11-30 15:23:06
Jarun
"Szklana pułapka" vel "szklarnia idiotów" nie była budowana z myślą o Centrum Informacji Turystycznej. Tak jest jak ktoś przy projektowaniu ma odlot a potem wizję ! Wybudują badziewie, a potem nie ma co z tym robić! Skąd oni biorą takich projektantów? Chyba z łapanki. Partacze, tandeciarze i bezguście. To, że wiejskiego wychodka nie potrafiliby rozrysować - to już ich sprawa, ale kto takie buble architektury przyjmuje i zatwierdza? Najważniejsze, że humor nie opuszcza "wesołego Piotrusia".
2016-11-30 14:53:43
@do wiecznych...
Jeśli Narodowi taka szklano-rurowa "hydrofornia"nie podoba się, to chociażbyś ją złotą farbą wymalował- pozostanie szkaradnym potworkiem nie w tym czasie i nie na tym miejscu! Vox populi - vox Dei !
2016-11-30 14:39:52
Do wiecznych narzekaczy
Przestańcie w końcu narzekać! Jak wam się w Szczecinie nie podoba, to do widzenia, nikt przecież nikogo na siłę tutaj nie trzyma. Ludzie, trochę więcej radości życia, bo zachowujecie się jak PIERNIK z którego cały miód już wyciekł "jeno piernik się ostał na starość". A pomysł z Centrum Informacji Turystycznej w tym miejscu jest bardzo trafiony.
2016-11-30 14:12:26
dzisna
Rozebrać to w pi.. jak Frygę i nie kombinować. Centrum Informacji powinien stać na Bramie Portowej (tam gdzie był Grzybek!)
2016-11-30 12:01:06
ja
To chyba najdroższe biuro informacji turystycznej w kraju i nie tylkoCHURC. Ile to to kosztowało 3 mln ?. No i jeszcze remont. Gospodarz miasta powinien tam zamieszkać aby raem z rodziną płacić podatki na swoje pomysły w Szczecinie a nie w gminie Dobra czy gdzie tam mieszka.
2016-11-30 11:42:58
dzisna
Co pomysł to niewypał, poroniony, koszmarek, niepotrzebny, nie wiadomo po co wybudowano? Tak daleko to my nie zajedziemy? Najpierw wybudują, a potem zastanawiają się po co wybudowali. Idioci !
2016-11-30 10:51:49
:)
Chyba najlepszy mozliwy pomysl na to miejsce ;-)
2016-11-30 09:50:14
jan60
jak w MISIU zarabiają na wielkich gównianych inwestycjach o i jeszcze Fryga. Sprawdzić tylko kto to zaprojektował i zaklepał do realizacji.
2016-11-30 09:31:18
Szczecin
Taka sama mądra i piękna inwestycja jak Fryga. Pomysłodawca powinien pokryć koszty tego paskudztwa.
2016-11-30 07:58:25
do: Gargamel
Może i nie zdąrzą, ale może chociaż zdążą ;)
2016-11-30 07:26:57
Tą kapustę co zebrali niedawno POwinni POsiekać, w beczki i tam kisić.
.
2016-11-30 06:50:39
Gargamel
Idę o zakład że nie zdąrzą otworzyć się do 16 grudnia.
2016-11-30 00:03:08