piątek, 20 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Centrum przesiadkowe w gminie Dobra

Centrum przesiadkowe w gminie Dobra

Centrum przesiadkowe w gminie Dobra
Data publikacji: 2017-12-18 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:40
Wywietleń: 1343 305653

W Łęgach (gmina Dobra) powstanie centrum przesiadkowe, które służyć będzie mieszkańcom, kierowcom i rowerzystom. Większą część kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Nowe miejsce przesiadkowe w Łęgach ma być w okolicach skrzyżowania ulic Na Świdwie i Wschodniej. Wybudowany tam zostanie przystanek i zatoka autobusowa oraz parking typu Bike&Ride z wiatą dla 12 rowerów. Będą nowe chodniki i elementów małej architektury. W ten sposób gmina Dobra chce usprawnić sektor transportu publicznego, a docelowo ograniczyć emisje gazów i pyłów do środowiska naturalnego.

Koszt inwestycji to prawie 850 tys. zł. Unijne wsparcie z RPO wyniesie 670 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do kwietnia 2018 roku.

(mag)

Fot. www.drony.szczecin.pl

Komentarze

Co za kant. Ile do kieszeni. PO co to komu ???!
Jeszcze się nie boją takich przewalanek ??
2017-12-18 18:38:42
Gdzie ?
Hahahahaha
2017-12-18 15:10:17
kruca
Już żech myśloł, że to lotnisko jak w Radomiu!
2017-12-18 15:05:46
znajomy królika
Co my zrobimy jak "PiS wyprowadzi nas z Unii"? Co będzie z naszym rozwojem? Skąd będziemy brać 670tys na wiatę na 12 rowerów w szczerym wygwizdowie? Spieszmy się chapać pieniądze, tak szybko się rozchodzą.
2017-12-18 15:01:04
Pablos
Przesiadać się tam będą pieniążki. Z unii do kieszeni jakiegoś szwagra miejscowego kacyka. Mam nadzieję, że pomogłem :-)
2017-12-18 14:11:09
hehe
I tak oto kolejna bańka pójdzie w powietrze. Zupełnie zbędna rzecz na której pożywią się znajomi królika. No, ale to przecież "unijne" czyli niczyje, więc można. Marzą mi się czasy gdy ludzi którzy przeforsowują takie bzdury i doprowadzają do wydania na nie publicznych pieniędzy będzie się z automatu wyrzucać na zbity pysk z ciepłej urzędniczej posadki.
2017-12-18 13:46:21
Skąd, dokąd, z czego na co kto tam będzie się przesiadał ?
.fouth
2017-12-18 10:35:21
wq
"służyć będzie mieszkańcom, kierowcom i rowerzystom" WTF? Marketingowa nowomowa. Przecież to będzie właśnie dla mieszkańców, którzy są kierowcami i rowerzystami. Z wiatą NA dwanaście rowerów. Dla-kogoś, do-czego i na-coś. Wesołych Świąt :-)
2017-12-18 10:06:36
P
I co, tylko 12 osób postawi tam rowery, to chyba trochę za droga inwestycja dla tylu osób. A gdzie parking dla aut?
2017-12-18 09:24:44