poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Burzą resztki po paprykarzu

Burzą resztki po paprykarzu

Burzą resztki po paprykarzu
Data publikacji: 2016-06-03 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:46
Wywietleń: 1685 136582

Budynek po byłej przetwórni rybackiego przedsiębiorstwa "Gryf", w którym produkowano m.in. paprykarz szczeciński, przechodzi do historii. Właśnie rozpoczęto jego wyburzanie.

Obiekt na placu przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie powoli zamienia się w gruzowisko. Wcześniej wyburzono budynek byłej sieciarni, teraz o wiele wyższy kompleks, w który przed laty produkty rybne z ryb złowionych przez polskich rybaków, wytwarzali pracownicy Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf".

Jak się dowiedzieliśmy, teren przyległy do nabrzeża OKO wykupiła od syndyka masy upadłościowej Gryf-Rybu stoczniowo-portowa spółka KIL, która specjalizuje się w remontach oraz montażu urządzeń pokładowych - dźwigów, wind, wciągarek. Ma wobec powiększanego placu plany biznesowe.

- Budynki były w stanie opłakanym, zrujnowane - mówi Jerzy Kołogrecki, prezes i współudziałowiec KIL-u. - Po wyburzeniu powiększą się tereny składowe pod kruszywa używane w drogownictwie, które przywożone są morzem ze Szwecji - wyjaśnia.

Rozbiórka dawnej przetwórni rybnej KIL zlecił dolnośląskiej firmie R&S. - Zakończenie robót planujemy do końca lipca. Potrwają więc około dwóch miesięcy - mówi Jarosław Niedziółka, prezes i właściciel tej spółki.

(kl)

Na zdj.: Pod koniec lipca po dawnej przetwórni, w które powstawał paprykarz szczeciński, pozostanie wspomnienie.

Fot.: Ryszard PAKIESER

Burzą resztki po paprykarzu

Komentarze

beti
mialam praktyki na nabrzezu wspominam bardzo milo a byl to rok 1986 tam konczylam szkole egzaminem
2016-06-03 19:57:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi