środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Burmistrz się cofnął

Burmistrz się cofnął

Burmistrz się cofnął
Data publikacji: 2016-02-23 09:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 1057 120956

Policka rada miejska nie zajmie się na razie zagwarantowaniem gminnej spółce Trans-Net monopolu na roboty drogowe finansowane z publicznych pieniędzy. Projekt uchwały w tej sprawie został wycofany z porządku obrad przez pomysłodawcę.

- Jego treść wymaga pogłębionej analizy skutków - wyjaśnił burmistrz Władysław Diakun.

W wycofanym projekcie było zapisane, że Trans-Net będzie przez 20 lat dostawał od gminy (bez przetargów) zlecenia na remonty, budowę i przebudowę dróg, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, drogowych obiektów inżynierskich, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Miał też dostać potrzebny do tego sprzęt. Gmina zapłaciłaby za niego ze wspólnej kasy.

tekst i fot. (jps)

Komentarze

Ale
Gmina nie może konkurować z lokalnymi firmami, zwłaszcza że jej władze nie podejmują żadnego ryzyka inwestycyjnego. Bo za wszystkie straty zapłacą mieszkańcy.
2016-02-23 13:45:54
Przesada
Trzeba było nie pisać uchwały tylko robić swoje. Przecież zlecanie takich prac gminnej spółce jest godne najwyższej pochwały, bo nie rodzi podejrzeń korupcjogennych, jak w przypadku przetargów, do których stają wszystkie firmy i zawsze z tego powodu są jakieś niesnaski. Zlecanie prywatnej firmie - źle, bo to pewnie koleś, zlecanie gminnej spółce - źle, bo koleś nie zarobi.
2016-02-23 10:29:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje