środa, 23 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bulwary pod woda

Bulwary pod woda [GALERIA] (akt. 1)

Bulwary pod woda
Data publikacji: 2016-10-06 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 2653 157992

Tak zwana cofka spowodowała, że stan wody w Odrze jest wysoki. W niektórych miejscach alarmowy lub ostrzegawczy. W Szczecinie rzeka dostała się na niskie nabrzeże Wieleckie, należące do Polsteam Shipping Agency. Bulwary, którymi zarządza Żegluga Szczecińska, są bezpieczne.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął żeglugę na odcinku Odry Zachodniej od Widuchowej do mostu Długiego w Szczecinie. Została wstrzymana również na Regalicy – od przekopu Klucz-Ustowo do jeziora Dąbie.

– Na nadodrzańskich bulwarach zarządzanych przez Żeglugę Szczecińską cofka i wysoki stan wody w rzece nie wyrządziły szkód – podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Nawet w najniższych miejscach, a więc np. przy wypożyczalni motorówek na bulwarze Gdyńskim lub w ciągu spacerowym bulwaru Piastowskiego przy punktach gastronomicznych wodzie wciąż brakuje kilkudziesięciu centymetrów do częściowego zalania. Pozostałe nabrzeża są na tyle wysokie, że obecnie nie ma zagrożenia wystąpienia rzeki i przekroczenia krawędzi nabrzeży. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA RYSZARDA PAKIESERA

***

Wcześniejsza informacja

Wywołany przez cofkę podwyższony stan Odry spowodowała, że w nocy ze środy na czwartek woda w niektórych miejscach zalała szczecińskie bulwary.  Rano pod woda wciąż znajdował się odcinek deptaka przy ul Jana z Kolna.

Na szczęście w czwartek od rana sytuacja powoli się normalizuje i stan Odry zaczyna się obniżać. Nie ma więc zagrożenia, że zalane zostana kolejne odcinki bulwarów. (k)

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi

Zofia Biedka