piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bulwary pod woda

Bulwary pod woda [GALERIA] (akt. 1)

Bulwary pod woda
Data publikacji: 2016-10-06 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 2695 157992

Tak zwana cofka spowodowała, że stan wody w Odrze jest wysoki. W niektórych miejscach alarmowy lub ostrzegawczy. W Szczecinie rzeka dostała się na niskie nabrzeże Wieleckie, należące do Polsteam Shipping Agency. Bulwary, którymi zarządza Żegluga Szczecińska, są bezpieczne.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął żeglugę na odcinku Odry Zachodniej od Widuchowej do mostu Długiego w Szczecinie. Została wstrzymana również na Regalicy – od przekopu Klucz-Ustowo do jeziora Dąbie.

– Na nadodrzańskich bulwarach zarządzanych przez Żeglugę Szczecińską cofka i wysoki stan wody w rzece nie wyrządziły szkód – podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Nawet w najniższych miejscach, a więc np. przy wypożyczalni motorówek na bulwarze Gdyńskim lub w ciągu spacerowym bulwaru Piastowskiego przy punktach gastronomicznych wodzie wciąż brakuje kilkudziesięciu centymetrów do częściowego zalania. Pozostałe nabrzeża są na tyle wysokie, że obecnie nie ma zagrożenia wystąpienia rzeki i przekroczenia krawędzi nabrzeży. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA RYSZARDA PAKIESERA

***

Wcześniejsza informacja

Wywołany przez cofkę podwyższony stan Odry spowodowała, że w nocy ze środy na czwartek woda w niektórych miejscach zalała szczecińskie bulwary.  Rano pod woda wciąż znajdował się odcinek deptaka przy ul Jana z Kolna.

Na szczęście w czwartek od rana sytuacja powoli się normalizuje i stan Odry zaczyna się obniżać. Nie ma więc zagrożenia, że zalane zostana kolejne odcinki bulwarów. (k)

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi