sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Budowlanka” pozostanie. Powiat się wycofał

„Budowlanka” pozostanie. Powiat się wycofał (akt. 1)

„Budowlanka” pozostanie. Powiat się wycofał
Data publikacji: 2016-01-28 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 760 111910

Zarząd powiatu stargardzkiego wycofał się ze swoich planów reorganizacji Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Decyzja ta wywołała ogromną ulgę dyrekcji, nauczycieli i uczniów tej szkoły. Z wdzięcznością przyjęli ją również rajcy powiatu.

Przypomnijmy. Kilka dni temu zarząd starostwa postanowił, aby uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej zamiast do placówki przy ul. Składowej uczęszczali do Zespołu Szkół nr 1, a młodzież z klas wielozawodowych kształciła się w murach Zespołu Szkół Nr 2.

Swoją decyzję władze powiatu uzasadniały m.in. niżem demograficznym. Postanowienie to wywołało ogromne rozgoryczenie wśród dyrekcji, nauczycieli i uczniów stargardzkiego ZS Bud.-Tech. Ich zdaniem  w ten sposób zaprzepaszczony zostałby prawie 53-letni dorobek szkoły. Przestałaby istnieć też jedyna w całym okręgu szkoła o profilu budowlanym.

- Bardzo dziękuję władzom starostwa za zmianę decyzji - przyznaje Zbigniew Hering, dyrektor ZS Bud.-Tech. w Stargardzie. - Zawsze wierzyłem w mądrość zbiorową. A była to naprawdę zła decyzja. Na oświacie nie powinno się oszczędzać. ©℗

(gra)

Fot. Aneta Słaba

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 stycznia 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi