niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Brykający Hades

Brykający Hades

Brykający Hades
Data publikacji: 2017-01-21 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 893 204492

Ośmiolatek pozostawiony na ulicy w listopadową chłodną noc. Sporo przeszedł, a mimo to - jak mówią pracownicy schroniska - szybko łapie kontakt z człowiekiem i patrząc mu głęboko w oczy zdaje się pytać: „idziemy pobiegać, czy może masz coś dla mnie do jedzenia?".

Hades jest niczym węgiel muśnięty mlekiem: czarny z drobnymi białymi wstawkami na klacie. Z posiwiałym pyskiem, klapniętym uchem i ogonem skręconym w precel.

- Energia go rozpiera. Zachowuje się niczym szczeniak: pełen siły i wigoru. Uwielbia zabawy na wybiegu z piłką i szarpakiem. Szybko łapie kontakt z człowiekiem. Ładnie też pilnuje się opiekuna i przebiega na każde zawołanie - opowiadają pracownicy schroniska. - Hades nie przepada za kotami, a i z innymi psami bywa różnie, bo nie daje sobie w kaszę dmuchać.

To chłopak z charakterem, który jest wielkim łasuchem. Lgnie do ludzi, ostentacyjnie domagając się głasków i drapania za uszami.

- Będzie wspaniałym towarzyszem spacerów, a do przyjaznego domu na pewno wniesie wiele radości. Szukamy dla niego aktywnej rodziny, która zapewni Hadesowi sporą dawkę ruchu i zabawy, a też poradzi sobie z jego temperamentem - mówią pracownicy schroniska.

Hades to duży i bardzo wrażliwy pies. Potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego słodziaka (1100/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Karolina Wilas

Brykający Hades

Komentarze

CZLOWIEK UDERZA W TO CO NATURA STWORZYLA W JEGO OBRONIE?
PIES jest czasem warte więcej niż wszystkie pieniądze swiata. W SYTUACJI NAJTRUDNIEJSZEJ Z TRUDNYCH, gdy Ci się człowieku wydaje, że już żegnasz się z życiem, PIES ZARYZYKUJE SWOJE ŻYCIE, BY CIĘ RATOWAĆ. BEZ WAHANIA. BEZ PIENIĘDZY w rewanżu za czyn. Psi intelekt i psie serce nierzadko na poziomie wyższym niż u ludzi. Pies zapamiętuje wiele i szybko, przewiduje. Czyli ma coś co tworzy intelekt. Nie mówi wprawdzie po angielsku, po polsku językiem Iwaszkiewicza. Ale stara się kojarzyć słowa z okolicznościami, w których się je używa (znaczenie słów). Może się zdarzyć, że boi się ludzi, nie chce ich obecnosci i bliskosci. Z powodu zlych doswiadczen zyciowych w zwiazku z czlowiekiem.
2017-01-22 05:45:31
guciu
Łapy łapy cztery łapy.
2017-01-21 14:48:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi