piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Brygada będzie większa

Brygada będzie większa

Brygada będzie większa
Data publikacji: 2015-10-15 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 1485 28501

Brygada Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód powiększy się o jeden batalion. Jednostka będzie stacjonować w Stargardzie Szczecińskim.

Siedzibę Brygady odwiedził Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej. Szef resortu mówił, że Brygada jest systemem nerwowym Korpusu dla jego łączności i logistyki. W związku ze zwiększaniem gotowości bojowej Korpusu, rozwinięte zostaną także struktury Brygady. - Będzie to jednostka międzynarodowa. Powstanie jeszcze jeden batalion, nr 102, który będzie funkcjonować w Stargardzie Szczecińskim - mówi kpt. Tomasz Bryła, rzecznik prasowy Brygady Wsparcia.

We wtorek, podczas wizyty w Szczecinie, premier Ewa Kopacz powiedziała o stworzeniu 600 miejsc pracy w Brygadzie. - Liczba wymieniona przez panią premier wiąże się z powołaniem nowego batalionu, ale także rozbudową istniejących już batalionów 100 i 104 - dodaje kpt. Bryła. Na razie nie jest znany szczegółowy harmonogram rozwoju jednostki. Będzie on uzgadniany na szczeblu międzynarodowym. 

Korpus Północno-Wschodni przechodzi obecnie proces transformacji rozpoczęty podczas zeszłorocznego szczytu NATO w Newport. Sztab jednostki podwaja swoją kadrę. W najbliższych miesiącach ma ona nabyć zdolności operacyjne do dowodzenia Połączonymi Siłami Zadaniowymi Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF), tzw. szpicą NATO.©℗

(szymw)

 Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny