niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Brakuje krwi

Brakuje krwi

Brakuje krwi
Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 269 3950

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie brakuje krwi. Niedobory występują aż w pięciu grupach.

Ten problem wraca zawsze latem. Do stacji krwiodawstwa przychodzi wówczas o 30 procent osób mniej - stali dawcy korzystają z urlopów, młodzież, która chętnie oddaje krew w ciągu roku szkolnego, teraz jest zajęta wakacjami. Tymczasem w naszym nadmorskim regionie dochodzi do większej liczby wypadków i zapotrzebowanie na krew rośnie.

 - Obecnie niedobory krwi występują w pięciu grupach: ARHD+, ARHD-, 0RHD+, 0RHD- oraz BRHD- - wylicza lek. Anna Lipińska, zastępca dyrektora ds. medycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. - Trafia ona przede wszystkim do tych pacjentów, którzy koniecznie i pilnie jej potrzebują.

 Jeżeli jest taka możliwość, RCKiK kupuje krew z innych centrów krwiodawstwa. Ale w trakcie lata sytuacja wszędzie jest podobna, krwi brakuje w całej Polsce.

Dlatego Szczecińskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich dawców, którzy mogą pomóc.

- Przypominam, że w najbliższy piątek 17 lipca, przedłużamy godziny rejestracji do godz. 16 - mów lek. Anna Lipińska. - Podobnie 21 sierpnia i 18 września.

Każdy krwiodawca, który się zarejestruje w tym czasie (piątek w godz. 13.15-16) będzie mógł wziąć udział w loterii fantowej. 18 września, pośród wszystkich krwiodawców, którzy skorzystali z tej możliwości, zostanie wylosowana nagroda - piłka z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. ©℗

(gan)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi