poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Brakuje krwi

Brakuje krwi

Brakuje krwi
Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 284 3950

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie brakuje krwi. Niedobory występują aż w pięciu grupach.

Ten problem wraca zawsze latem. Do stacji krwiodawstwa przychodzi wówczas o 30 procent osób mniej - stali dawcy korzystają z urlopów, młodzież, która chętnie oddaje krew w ciągu roku szkolnego, teraz jest zajęta wakacjami. Tymczasem w naszym nadmorskim regionie dochodzi do większej liczby wypadków i zapotrzebowanie na krew rośnie.

 - Obecnie niedobory krwi występują w pięciu grupach: ARHD+, ARHD-, 0RHD+, 0RHD- oraz BRHD- - wylicza lek. Anna Lipińska, zastępca dyrektora ds. medycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. - Trafia ona przede wszystkim do tych pacjentów, którzy koniecznie i pilnie jej potrzebują.

 Jeżeli jest taka możliwość, RCKiK kupuje krew z innych centrów krwiodawstwa. Ale w trakcie lata sytuacja wszędzie jest podobna, krwi brakuje w całej Polsce.

Dlatego Szczecińskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich dawców, którzy mogą pomóc.

- Przypominam, że w najbliższy piątek 17 lipca, przedłużamy godziny rejestracji do godz. 16 - mów lek. Anna Lipińska. - Podobnie 21 sierpnia i 18 września.

Każdy krwiodawca, który się zarejestruje w tym czasie (piątek w godz. 13.15-16) będzie mógł wziąć udział w loterii fantowej. 18 września, pośród wszystkich krwiodawców, którzy skorzystali z tej możliwości, zostanie wylosowana nagroda - piłka z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. ©℗

(gan)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje