piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Boże Narodzenie na statkach PŻM

Boże Narodzenie na statkach PŻM

Boże Narodzenie na statkach PŻM
Data publikacji: 2015-12-23 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:32
Wywietleń: 1489 69690

Święta Bożego Narodzenia około 1200 marynarzy pracujących na 61 statkach Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi w tradycyjny i uroczysty sposób. Dbają o to kapitanowie jednostek i kucharze okrętowi.

– Najdalej od domów rodzinnych spędzą święta marynarze ze statku m/s „Jawor”, którzy w tym czasie znajdą się gdzieś na środku Oceanu Indyjskiego, w podróży z Paranagui w Brazylii do Singapuru – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM. – Równie daleko od kraju będzie załoga m/s „Tatry”, w rejsie z Szanghaju na Tajwan.

W innych odległych częściach świata będą świętować marynarze z m/s „Ina” – w meksykańskiej Altamirze, czy m/s „Prosna” – w porcie Barranquilla w Kolumbii.

Wielu z marynarzy statków PŻM podczas Bożego Narodzenia znajdzie się na Atlantyku. Będą tu m.in. załogi z m/s „Wadowice II” – w podróży z Nowego Orleanu do Ashdod w Izraelu, m/s „Gdynia” – w rejsie z Dunkierki do Tuxpan w Meksyku czy m/s „Narew” – z Montrealu do Gandawy.

Kilka statków szczecińskiego armatora znajdzie się w krajach arabskich, w których nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia. Dotyczy to m/s „Dorine” – jego załoga spędzi Wigilię w El Dekheila w Egipcie, a także m/s „Szczecin” – masowiec w tym czasie będzie w marokańskiej Casablance.

Za to załoga m/s „Delia” 23 grudnia płynęła do Hajfy. Ma stać w tym izraelskim porcie przez całe święta. Do Betlejem marynarze będą mieli zaledwie trzy godziny drogi autobusem, być może więc któryś z nich zdecyduje się – jeśli znajdzie się na to czas – na taką wyprawę.

– Niestety, w tym roku żaden ze statków PŻM nie znajdzie się podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia w kraju – dodaje K. Gogol. – Dopiero w Nowy Rok lub 2 stycznia spodziewany jest m/s „Kujawy”, który przywiezie z Casablanki do Polic ładunek fosfatów.©℗ (ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

NZ: Świąteczne akcenty są obecne nie tylko na statkach PŻM, ale także obok siedziby szczecińskiego armatora.

Komentarze

wodnik
Rodzinom marynarzy życzę pogodnych Świąt , dzieciakom fajnych prezentow .
2015-12-23 22:13:38
Taka służba,taki wybór
Współczuję tym, którzy chcieliby , a nie mogą . Zmiany powodują, że trzeba czasami poczekać. Ja również wskutek zaszłych i trwających zmian trwam w zawieszeniu. Życzę Ludziom Morza tego wszystkiego co im sprawi dobry nastrój. Pozostałym pracownikom oraz Dyrekcji wszystkiego najlepszego z Okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, aby zmieniło się na lepsze to co jest nie O.K. !
2015-12-23 22:07:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską