wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Błaszczak nie dojedzie

Błaszczak nie dojedzie

Błaszczak nie dojedzie
Data publikacji: 2015-09-23 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:18
Wywietleń: 1256 23322


W czwartek prawa ręka szefa PiS - poseł Mariusz Błaszczak miał zeznawać w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Jako świadek w procesie byłego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dyrektora szczecińskiego oddziału tej firmy oskarżonych m.in. o łapówkarstwo. Ale Błaszczak w sądzie się nie pojawi.


To jeden z najbardziej zaufanych współpracowników szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Błaszczak jest szefem Parlamentarnego Klubu PiS. W czwartek miał zeznawać jako świadek w procesie dotyczącym głośnej tzw. afery w ZUS. Sąd chciał go przesłuchać w sprawie jednego z wątków tej sprawy. Chodzi o podejrzenia wymuszenie przez dyrektora szczecińskiego oddziału zakładu, na jednej z zachodniopomorskich firm, rezygnacji z należności za prace melioracyjne na działce w Legionowie należącej do posła. W "imię dobrej współpracy z ZUS-em". Firma miała wycenić swoje należności na 30 tys. zł. Błaszczak twierdzi, że zapłacił za wykonanie melioracji na swojej działce w Legionowie. I miały one zostać wycenione na kwotę 9.696,18 zł brutto. Za prace zapłacił, dysponuje fakturą i potwierdzeniem zapłaty pieniędzy.

Ale poseł Błaszczak w szczecińskim sądzie się nie pojawi. Ponieważ kolejna rozprawa w tym procesie została przełożona. Polityk miałby złożyć swoje zeznania na następnej - w październiku. Ale jest jeszcze inna możliwość.

- Nie wykluczone, że poseł zostanie przesłuchany przed sądem w Warszawie - stwierdził jeden z prawników śledzących proces.


D. Staniewski

Na zdjęciu: Mariusz Błaszczak

Czytaj więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Janusz
Co za idiotyczny, sugerujący tytuł notatki: Po co ma przyjeżdżać do Szczecina skoro rozprawy nie będzie.
2015-09-24 08:12:10
SromotnikBezwstydny
PiSdzielcy są p o n a d Sądami Okręgowymi i takimi wezwaniami podcierają się!
2015-09-24 06:38:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej