czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bitwa była zacięta

Bitwa była zacięta [GALERIA, FILM]

Bitwa była zacięta
Data publikacji: 2017-08-04 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 1030 286911

Co to była za bitwa! Tym razem najeźdźcy postawili ostre warunki obrońcom i zacięta wojna trwała niemal godzinę. Zakończyło się na dwóch zwycięstwach obrońców i jednym najeźdźców, ale łatwo nie było.

Żadna ze stron nie chciała dać za wygraną i obejrzeliśmy aż trzy potyczki. W trakcie wojny poważnie wyglądającą kontuzję ręki odniósł jeden z wojowników i konieczna okazała się pomoc lekarzy. Bitwy nie są inscenizacjami, a swojego rodzaju sportem ekstremalnym. Nad wszystkim pieczę sprawują sędziowie.

Ale festiwal to nie tylko bitwy i pojedynki. Zwiedzający mają okazję przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły zbroje wojowników.

Hasło tegorocznej imprezy to „Od chąśnika do szkutnika”. Organizatorzy chcą przypomnieć dawne dzieje Wolina jako miasta portowego i handlowego. W związku z tym przy nabrzeżu można obserwować warsztaty szkutnicze, w których uczestniczą rekonstruktorzy z Polski, Rosji i Czech. Powstaje tam łódź. Festiwal potrwa do niedzieli. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

 

 

Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta Bitwa była zacięta

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje