sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Biletomaty zamiast kas

Biletomaty zamiast kas

Biletomaty zamiast kas
Data publikacji: 2015-09-03 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:15
Wywietleń: 1595 18110

Pasażerów komunikacji miejskiej szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego znów niemile zaskoczył. Z początkiem września ograniczył już liczbę stałych punktów dystrybucji biletów, które dotąd funkcjonowały pod jego szyldem. I szykuje się do kasacji kolejnych.

Na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica już z początkiem września ZDiTM zamknął na głucho i - jak się okazuje - już na zawsze kasę biletową przy ul Zawadzkiego przy przystanku tuż za wjazdem na osiedle od ul. Klonowica. Nadto symptomatyczny i jakże symboliczny wydźwięk ma też kasacja ostateczna i na zawsze kasy biletowej na pętli nieopodal nieistniejącej już Stoczni Szczecińskiej. Okazuje się, że wkrótce ZDiTM zamierza zlikwidować również kasę w Dąbiu. Jedyną, bo tę przy ul. Emilii Gierczak.

Jak twierdzi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, te kasy biletowe są zbędne, bo z powodzeniem zastąpią je uruchamiane biletomaty - te stacjonarne, w autobusach i w tramwajach. W przypadku kasy nieopodal dawnej stoczni rozstrzygającym o jej likwidacji był dodatkowo fakt, że wykazywała bardzo małe obroty.

Argument, że kasy są niepotrzebne, skoro uruchomione zostały biletomaty, wydaje się być mocno naciąganym. Urządzenia te bowiem choć nowe i powinny działać, to już - jak zdążyliśmy zaobserwować - przytrafiają się im awarie. ©℗

Więcej na ten temat w piątkowym e-wydaniu i w "Kurierze Szcecińskim" (4.09.)

Mirosław WINCONEK


Fot.: Mirosław WINCONEK

Więcej na ten temat w piątkowym e-wydaniu i w "Kurierze Szcecińskim" (4.09.)

Na zdjęciu u góry: Szczeciński ZDiTM część z kas takich, jak ta przy ul. Zawadzkiego, zamyka na zawsze na części szczecińskich osiedli.

Na zdjęciu 2: Kasa biletowa ZDiTM przy ul. Emilii Gierczak w Dąbiu zniknie. Punkt ma być zamknięty na głucho po otwarciu nowej kasy tyle że w budynku na przebudowanej pętli... Basen Górniczy.

 

 

 

 

Biletomaty zamiast kas

Komentarze

jurekb
Czemu nie zamkną III i IV piętra w biurowcu przy Klonowica 5 ? To byłby najlepszy i najrozsądniejszy pomysł tych popapranych dyrektorków z pisiorkowa.
2015-09-04 12:12:12
Gargamel
Wszystko jak najbardziej przemyślane. Biletomaty są awaryjne, poza tym może z nich korzystać tylko jedna osoba na raz. Teraz wpada taki zdyszany człek do autobusu a tu biletomat zepsuty, a on zapomniał biletu papierowego i... kontrola biletów. Oczywiście na nic tłumaczenia że biletomat się popsuł bo przecież wg logiki prezia zditm każdy obywatel powinien obligatoryjnie nosić ze sobą bilet bo a nóż najdzie go ochota na podróż komunikacją. Tak więc kontrola wypisuje opłatę dodatkową w wysokości 200 zł i interes się kręci.
2015-09-03 20:02:56
witek
oszczednosci trzeba robic bo swita UM potrzebuje nagrod
2015-09-03 16:14:30
Wacek
"Jak twierdzi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, te kasy biletowe są zbędne, bo z powodzeniem zastąpią je uruchamiane biletomaty - te stacjonarne, w autobusach i w tramwajach." Na pewno skorzystają z nich osoby, które korzystają z papierowych sieciówek...
2015-09-03 15:13:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi