piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Biletomaty zamiast kas

Biletomaty zamiast kas

Biletomaty zamiast kas
Data publikacji: 2015-09-03 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:15
Wywietleń: 1624 18110

Pasażerów komunikacji miejskiej szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego znów niemile zaskoczył. Z początkiem września ograniczył już liczbę stałych punktów dystrybucji biletów, które dotąd funkcjonowały pod jego szyldem. I szykuje się do kasacji kolejnych.

Na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica już z początkiem września ZDiTM zamknął na głucho i - jak się okazuje - już na zawsze kasę biletową przy ul Zawadzkiego przy przystanku tuż za wjazdem na osiedle od ul. Klonowica. Nadto symptomatyczny i jakże symboliczny wydźwięk ma też kasacja ostateczna i na zawsze kasy biletowej na pętli nieopodal nieistniejącej już Stoczni Szczecińskiej. Okazuje się, że wkrótce ZDiTM zamierza zlikwidować również kasę w Dąbiu. Jedyną, bo tę przy ul. Emilii Gierczak.

Jak twierdzi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, te kasy biletowe są zbędne, bo z powodzeniem zastąpią je uruchamiane biletomaty - te stacjonarne, w autobusach i w tramwajach. W przypadku kasy nieopodal dawnej stoczni rozstrzygającym o jej likwidacji był dodatkowo fakt, że wykazywała bardzo małe obroty.

Argument, że kasy są niepotrzebne, skoro uruchomione zostały biletomaty, wydaje się być mocno naciąganym. Urządzenia te bowiem choć nowe i powinny działać, to już - jak zdążyliśmy zaobserwować - przytrafiają się im awarie. ©℗

Więcej na ten temat w piątkowym e-wydaniu i w "Kurierze Szcecińskim" (4.09.)

Mirosław WINCONEK


Fot.: Mirosław WINCONEK

Więcej na ten temat w piątkowym e-wydaniu i w "Kurierze Szcecińskim" (4.09.)

Na zdjęciu u góry: Szczeciński ZDiTM część z kas takich, jak ta przy ul. Zawadzkiego, zamyka na zawsze na części szczecińskich osiedli.

Na zdjęciu 2: Kasa biletowa ZDiTM przy ul. Emilii Gierczak w Dąbiu zniknie. Punkt ma być zamknięty na głucho po otwarciu nowej kasy tyle że w budynku na przebudowanej pętli... Basen Górniczy.

 

 

 

 

Biletomaty zamiast kas

Komentarze

jurekb
Czemu nie zamkną III i IV piętra w biurowcu przy Klonowica 5 ? To byłby najlepszy i najrozsądniejszy pomysł tych popapranych dyrektorków z pisiorkowa.
2015-09-04 12:12:12
Gargamel
Wszystko jak najbardziej przemyślane. Biletomaty są awaryjne, poza tym może z nich korzystać tylko jedna osoba na raz. Teraz wpada taki zdyszany człek do autobusu a tu biletomat zepsuty, a on zapomniał biletu papierowego i... kontrola biletów. Oczywiście na nic tłumaczenia że biletomat się popsuł bo przecież wg logiki prezia zditm każdy obywatel powinien obligatoryjnie nosić ze sobą bilet bo a nóż najdzie go ochota na podróż komunikacją. Tak więc kontrola wypisuje opłatę dodatkową w wysokości 200 zł i interes się kręci.
2015-09-03 20:02:56
witek
oszczednosci trzeba robic bo swita UM potrzebuje nagrod
2015-09-03 16:14:30
Wacek
"Jak twierdzi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, te kasy biletowe są zbędne, bo z powodzeniem zastąpią je uruchamiane biletomaty - te stacjonarne, w autobusach i w tramwajach." Na pewno skorzystają z nich osoby, które korzystają z papierowych sieciówek...
2015-09-03 15:13:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską