czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni mogą zbierać podpisy

Bezpartyjni mogą zbierać podpisy

Bezpartyjni mogą zbierać podpisy
Data publikacji: 2017-07-19 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 567 276637

Marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop partiom w samorządach". Pomysł ten od kilku miesięcy forsuje ruch Bezpartyjni, którego jednym z założycieli jest prezydent Szczecina. Teraz komitet będzie mógł zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy.

W czerwcu tego roku Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” przekazał marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu projekt ustawy pt. "Stop partiom w samorządach". Ma on zapewnić m.in. równość wszystkich wyborców oraz zasady konkurencyjności. Według Bezpartyjnych obecnie kandydaci, którzy nie należą do partii, są dyskryminowani w życiu politycznym. Przepisy Kodeksu Wyborczego wyraźnie preferują partie, które mogą korzystać z np. funduszy wyborczych partii politycznych, lokali,, preferencyjnych zasad losowania numerów list wyborczych na szczeblu krajowym i z promocji za publiczne pieniądze.

Pod przygotowanym przez Bezpartyjnych projektem nowelizacji Kodeksu Wyborczego podpisało się tysiąc osób. To wymagana liczba, aby zarejestrować komitet inicjatywy ustawodawczej.

- Naszym celem jest wystawienie wspólnych list do sejmików we wszystkich województwach, pod jednym szyldem. Na pewno będziemy wystawiać kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów - zapowiadał Patryk Hałaczkiewicz, krajowy koordynator inicjatywy Bezpartyjni, w rozmowie z „Kurierem"...

W chwili przyjęcia przez marszałka Sejmu zawiadomienie o utworzeniu komitetu, będzie mógł on zacząć zbierać podpis pod projektem ustawy. A potrzeba ich 100 tysięcy.
(dar)

Komentarze

Przegrupowanie przed wyborami
Lokalny establishment próbuje kontynuować uwłaszczanie się na samorządach. Dziś w masce "bezpartyjnych". Nerwowo przebierają nóżkami, bo widzą zdecydowany front zmian w naszym kraju i wkrótce mogą pokończyć im się synekury, a oni w większości niczego poza hojnym wydawaniem publicznych pieniędzy nie potrafią. Lądowanie na rynku pracy może okazać się twarde, a dalsze życie nie tak wygodne jak do tej pory. Przypomnę, że sygnatariusz tego porozumienia - blokowacz ul. Jagiellońskiej, a wkrótce al. Wojska Polskiego, fundator Frygi i mat przystankowych, a także ogromnych tablic wjazdowych, które pokazują nie wiadomo co, niejaki Krzystek był członkiem PO, był członkiem komitetu honorowego Komorowskiego w wyborach prezydenckich, a ostatnio POdpisał się pod POrozumieniem dot. ściągnięcia nachodźców islamskich do Polski. Ja takim "fachofcom" dziękuję! Mnie nie oszukacie!
2017-07-19 16:48:15
...no właśnie !
Czy to nie jest tak, że do takiego stowarzyszenia wedzie także " bezpartyjny " Krzystek i miedzy innymi Stopyra ??...a może to ich właśnie inicjatywa ?
2017-07-19 13:37:57
wq
Idea szlachetna tylko mało realna. Ciekawe kiedy to stowarzyszenie przekształci się w partie? Jak Kukiz 15 czy nawet doorny kod?
2017-07-19 11:03:16
123
Dobry pomysl, ludzie to kupia, tylko wezcie jeszcze do teamu posla Liroya, daje rade gosciu i ma poparcie mlodych
2017-07-19 10:07:45
Bez-partyjni
Osoba bezpartyjna to taka, która nigdy nie była w żadnej partii i nigdy nie startowała w wyborach pod szyldem jakiegokolwiek ugrupowania politycznego - są tacy wśród nich?
2017-07-19 09:49:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi