poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?
Data publikacji: 2015-08-08 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:49
Wywietleń: 717 8751

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe chwali się poprawą obsługi podróżnych na stacjach w całym kraju, gdzie remontuje perony, montuje stojaki rowerowe. Troszczy się także o czystość - szczególnie w miejscowościach turystycznych, w których jest częściej kontrolowana. „Akcja Wakacje" prowadzona jest podobno też na dworcu Szczecin Główny, w co - widząc przepełnione kubły na śmieci - trudno uwierzyć….

Jak podaje PKP PLK SA - oprócz troski o właściwe utrzymanie infrastruktury pasażerskiej -  stacje i przystanki w miejscowościach turystycznych zostały od 1 lipca tego roku dodatkowo objęte „Akcją Wakacje”. Polega ona na tym, że tam, gdzie latem przybywa podróżnych, częściej kontrolowana jest czystość.

- Dzieje się tak między innymi na stacjach na Pomorzu, np. Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Lębork, Rumia oraz na Warmii i Mazurach, np. Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny - wymienia Joanna Kubiak z zespołu prasowego spółki.

Porządku na dworcu Szczecin Główny zbyt często, co widać na zdjęciu, się nie sprawdza. Czyżby kontrolerzy czystości zabłądzili na Warmii i Mazurach?!

Nowe standardy zarządzania czystością na peronach, stacjach i dworcach zarządzanych przez PLK oraz Polskie Koleje Państwowe S.A wprowadzono - jak przypomina zarządca infrastruktury - już 1 lipca 2014 r. Obie spółki wspólnie prowadzą „projekt, którego głównym założeniem było określenie żądanego standardu czystości oraz egzekwowanie jakości wykonywanej usługi. Dzięki wspólnej umowie, podpisanej z kilkudziesięcioma firmami, dbają one o czystość w 2700 lokalizacjach według tego samego standardu, niezależnie od tego, czy chodzi o peron, przejście, czy dworzec oraz od tego, kto zarządza danym obiektem. W ramach codziennych działań firmy usuwają też notorycznie pojawiające się graffiti, czy nalepki z różnych miejsc na stacjach. Pielęgnowane są także obszary zielone”.  (mag)

Fot. Artur Ratuszyński

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi