sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bestia nie wyjdzie na wolność

Bestia nie wyjdzie na wolność

Bestia nie wyjdzie na wolność
Data publikacji: 2016-07-27 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 1077 146048

Józef S. jest osobą stwarzającą zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności innych osób. Dlatego najgroźniejszy przestępca seksualny, który stanął przed szczecińskim sądem, nigdy nie wyjdzie na wolność. Do końca życia przebywać będzie w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym w Gostyninie.

Wszystko jest już jasne. Sąd podjął decyzję. Józef S., który ma na koncie gwałt na dwóch dziewczynkach oraz chłopcu nie wyjdzie na wolność - wprawdzie jego wyrok kończy się za kilka tygodni, mężczyzna nie wróci do domu. Zostanie osadzony na stałe w Ośrodku w Gostyninie.

„Bestia", bo tak nazwali go obserwatorzy procesu, ma 56 lat. Pierwsze przestępstwo popełnił mając 24 lata. Zgwałcił wtedy dwie dziewczynki, a następnie jedną z nich udusił (drugą próbował zabić). Został wówczas skazany na 25 lat więzienia. Wyszedł z więzienia 19 września 2009 r. Po trzech tygodniach zgwałcił dziewięcioletniego chłopca. Za ten czyn ponownie trafił do więzienia, na 7 lat.

Choć od jakiegoś czasu przebywa na oddziale terapeutycznym Zakładu Karnego w Goleniowe biegli są zdania, że powinien być pod ciągłą obserwacją. To dlatego szczeciński sąd decydował we wtorek, czy Józef S. ma wyjść na wolność, czy powinien pozostać w odosobnieniu na stałe. Sąd uznając, że Bestia wciąż stwarza zagrożenie dla innych, postanowił o umieszczeniu mężczyzny w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

Komentarze

Tomek
KS to zamalo.Podlac benzyna i podpalic niech zdycha w meczarni
2016-09-09 00:34:59
Marian
I dla tego jestem za kara smierci!!!!! Po wyjsciu w recydywie zgwalcil chlopca i dostal tylko 7 lat to kpina jakas! A ci co go wypuscili powinni poniesc moralna i finansowa odpowiedzialnosc!!!!!
2016-07-28 06:04:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi