piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Będzie rozwód Szczecina i Koszalina?

Będzie rozwód Szczecina i Koszalina?

Będzie rozwód Szczecina i Koszalina?
Data publikacji: 2015-09-26 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:24
Wywietleń: 2502 23938

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, mówił sobotę w Poznaniu o konieczności wyłączenia z województwa mazowieckiego Warszawy, a to dlatego, że stolica zawyża dziś PKB pozostałej części regionu. W kontekście zmian w podziale administracyjnym kraju zasugerował też możliwość utworzenia województwa środkowopomorskiego.

Teraz, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, w tej części kraju następuje peryferyzacja, bo jak to ujął - centra są bardzo daleko (zakładamy, że chodzi o Szczecin i Gdańsk). Już od pewnego w kręgach PiS mówi się o pomyśle stworzenia nowego województwa ze stolicami najprawdopodobniej w Koszalinie i Słupsku.

W niedzielę Jarosław Kaczyński będzie na konwencji wyborczej w Koszalinie. ©℗

(masz)

Komentarze

daro
PO jak i PiS ,-gdyby mogli doprowadzili by do 4 go rozbioru polski by tylko dojść do władzy, jestem Polakiem ale wstyd mi ze taki rząd ma decydować o przyszłości tego i tak chorego kraju,już to przerabialismy ,ten chłam, obiecanki,wielkie zaangażowanie w przyszłość polaków jak i za rządów Kaczyńskiego oraz Tuska,jak tępy musi być ten naród skoro na własnych błędach dalej toleruje propagandowe obietnice także nie których polityków którzy zchanbieni i z plamieni przez wymiar sprawiedliwości dalej rządzą tym krajem,cóż nie będę się rozpisywał .tyle tylko że uczciwy polak jest traktowany jak śmieć, ale władze ma tylko ten co jest nietykalny
2015-09-28 05:37:52
Weronika
A co obiecał w Szczecinie?
2015-09-27 20:35:15
Nikodem
Ratunku! Co on bredzi?
2015-09-27 19:16:52
jacek
Na utworzenie tego województwa i tak nie ma szans. Zwykła demagogia Kaczyńskiego. Po pierwsze, Słupsk nie jest zainteresowany utworzeniem województwa wspólnie z Koszalinem bo mieli to już kiedyś i ciągle były zatargi. Poza tym co to za województwo z ilością mieszkańców mniejszą od liczby mieszkańców Szczecina? Kpiny...
2015-09-27 15:57:26
witek
a ja chce rozwodu z jasnie panujacym i pajeczynie UM,oklamuja i czaruja
2015-09-27 12:19:41
Lucek
Pierdoły opowiadają, a inni innym e po nich powtarzają.
2015-09-27 07:20:33
emeryt
Gdzie i o której będzie spotkanie z Panem Kaczyńskim. Gazeta nie podaje nie wiem dlaczego. Bardzo bym prosił, żeby poinformowaniu ludzie podpowiedzieli , gdzie i o kórej będzie to spotkanie. Może dałbym radę sie wybrać. Bardzo prosze i dziękuję z góry.
2015-09-27 07:20:26
Szczecinianin od kołyski
Zgrana płyta. Co wybory, to obiecują, że odłączą wreszcie ten Koszalin i nic... Czekam niecierpliwie, bo już mnie to irytuje.
2015-09-27 06:28:07
Ico
Trzeba zrobic miejsca pracy dla kolesi !!
2015-09-27 06:25:11
King
Koszalin. Jak to wogole brzmi. KOSZALIN Wszyscy którzy poteafią chodzić uciekają stamtąd.
2015-09-27 02:22:13
Gargamel
JAREK! Nie zapomnij obiecać tunelu do Świnoujścia!!!
2015-09-26 21:21:12
Noname
Jarosław K. świetnie gra lękami, które sam wzbudza i pragnieniami, które eksponuje, jako wręcz egzystencjalne i konieczne do zrealizowania. To makiaweliczne połączenie demagogii i manipulacji jest formułą polityczną podobną do działalności politycznej prowadzonej w okresie dawno minionym.
2015-09-26 20:00:20
Maniek
Znowu !!! kto się na to nabierze ?
2015-09-26 19:41:30
Miro
Od mieszania herbata nie robi się słodsza. No ale PiS musi to sprawdzić.
2015-09-26 18:31:40
Zenon
Szczecińskie będzie jednym z najmniejszych, najsłabszych województw. Następny Mędrek przyłączy je do Wielkopolski.
2015-09-26 18:29:58
cap koscielny...
Dwie diecezje w jednym województwie, to za dużo...Nie wiadomo którego arcyarcy słuchać... W jednej diecezji pedałują maluczkich a następnie płacą ochłap, a w drugiej robią zamiast domu starców "psychuszkę" i każą sobie płacić... A wszystko to "doprawdy godne to i sprawiedliwe..."... Może podział na dwa województwa coś wyklaruje... Tylko,że nie cierpię kaczyzmu, a ten pomysł brzmi jak zapewnianie Świnoujścian o tunelu i moście....
2015-09-26 18:05:29
kalafior
to moze w ogole wrocic do wersji z 49 wojewodztwami? Wszyscy beda mieli blisko do stolicy wojewodztwa, no i ile nowych posad do rozdania. Te pomysly PiSu to kolejne rozdymanie administracji i aparatu panstwowego, a przeciez mialo byc odwrotnie!
2015-09-26 17:34:06
Pudernica
O Boże........? To Staszek nas zostawi? Jak my sierotki dalej żyć będziemy bez Stasinka....?
2015-09-26 17:17:03
jonatan
Utworzenie województwa środkowopomorskiego, to świetna wiadomość dla Szczecina. Oby się udało.
2015-09-26 15:22:55
Radosław
Gościu ma zerwany beret.
2015-09-26 15:09:59
Mateusz2292
Jeśli do tego dojdzie, czemu jestem przeciw, to mam nadzieje, że część koszalińska województwa zwróci części szczecińskiej: - radiowozy policyjne - wozy strażackie z tablicami ZS - karetki pogotowia Szczecin tak pomógł wam kwestii bezpieczeństwa, a wy chcecie rozwodu ?? Dostaniecie jak w/w mienie zostanie zwrócone, albo zakupione :)
2015-09-26 14:47:53