poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > BASTA! cyrkom ze zwierzętami

BASTA! cyrkom ze zwierzętami

BASTA! cyrkom ze zwierzętami
Data publikacji: 2016-04-17 20:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:41
Wywietleń: 1103 128706

Nie ma Szczecina na długiej liście miast, które zamknęły swe granice dla cyrków ze zwierzętami. Pomimo pism i petycji do prezydenta, interpelacji radnych, licznych protestów obrońców naszych braci mniejszych. Stąd kolejny wiec sprzeciwu, gdy w niedzielę (17 bm.) znów przy ul. 1 Maja stanęła arena, na której zniewolone, przetrzymywane w nieludzkich warunkach zwierzęta są zmuszane do zachowań wbrew swej naturze.

Uczestnicy protestu apelowali do Sejmu, aby zgodnie z wolą społeczeństwa, jeszcze w tej kadencji wprowadził zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach: odesłał okrutną tresurę i prymitywną rozrywkę - okupioną cierpieniem zniewolonych zwierząt - na niechlubny śmietnik historii. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18 kwietnia 2016

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

@Do Lewakow...
Lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2016-04-18 23:37:56
Voltyżerka
Do "Do Lewaków...": co PO ma wspólnego z protestującymi? Nie widzę związku
2016-04-18 16:37:38
Do Lewakow...
Zadam nie prowadzania tak psow, kotow, koni i jakis tam jeszcze trzecich zwierzat na smyczy... tylko prosze natychmiast wypuscic je na WOLNOSC - by PO-biegaly sobie swobodnie PO calym Szczecinie !!
2016-04-18 12:36:31
m
mieszkancow wytresowano-nie dyskutowac tylko placic i plakac
2016-04-18 08:40:00
Cyrk...z cyrkiem.
Temat nie jest tak prosty jak się wydaje. Każdy wie, że tresura wiąże się z przemocą, czyli popędzaniem zwierzęcia batem, a z drugiej strony te zwierzaki urodziły się w cyrku lub zostały odkupione od właścicieli, którzy je źle traktowali, więc nie znają życia poza areną. Oczywiście cyrk to też wielki biznes i źródło utrzymania wielu osób. Cyrk wyłącznie z klaunami, akrobatami, rzucaniem nożami, żonglowaniem, czy kobietą z brodą? Trzeba wysłuchać wszystkie głosy.
2016-04-18 07:48:10
opo
Niech więc zwierzęta zachowają się zgodnie ze swoją naturą i zeżrą te marudy.... Mieszkam na przeciwko i jakoś hałasu nie słyszałam. To już głośniej drą pyski dzieciaki na podwórku.... Stanęły kukły z transparentami i krzyczą - kto głośniej? Protestować może każdy - ale czemu oblepili wejście? Niech działają, dokaramiają, robią legowiska, budki dla ptaków, edukują - a nie wrzeszczą gdy dziennikarze przyszli......
2016-04-18 07:44:40
zbyszek
Obrońcy zwierząt protestują przed cyrkiem a ciekaw jestem ilu z nich ma w domu psa ,kota czy nap akwarium . te zwierzęta tez są w domach przeciw swej naturze.Więc wszyscy co maja psy powinni je wywieżć do lasu i tam zostawic bo to ich naturalne środowisko.
2016-04-18 01:20:18
Biały Słoń
Przecież tam nie było słonia. Konie czy kozy z pewnością wolą biegać po arenie niż wylądować na talerzu.
2016-04-17 23:17:24
Basta Lewakom,
Najlepiej PO-wypuszczac je na ulice, w parki i na PO-dworka, niech sobie chodza czy biegaja... tak jak "Swiete Krowy" w Indiach ! Te mlode Lewaki juz same nie wiedza co chca i o co walcza... i tak: miesa nie jesc bo niepotrzebnie odbiera sie zycie zwierzetom, zieleniny tez nie bo niech sobie rosnie i kwitnie, wody nie pic bo zmniejszaja sie niepotrzebnie zasoby wodne zrodel, nie oddychac tak przednia jak i tylnia czescia, bo zanieczyszcza sie powietrze itd..itp...! No to co w koncu do ch....y ma byc WOLNO... ? Prosze wiec o szybka od-PO-wiedz...!!
2016-04-17 22:05:28
szc
Kto im pozwolil tam otwierac ten "Cryk, jeden wielki halas,tłumy ludzi, pełno samochodow na trawnikach,mieszkancy nie godza sie na takie cos, wynocha