sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bal Śledziołapa

Bal Śledziołapa [GALERIA]

Bal Śledziołapa
Data publikacji: 2018-02-10 00:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 920 313442

Kończy się karnawał, a więc zgodnie z długoletnią tradycją, Stowarzyszenie Absolwentów Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie, zorganizowało Bal Śledziołapa. Bawiono się w piątek (9 lutego), tym razem w „Starej Rzeźni” na szczecińskiej Łasztowni.

Przypomnijmy, że „śledziołapy” to żartobliwe określenie, które w dawnych czasach przylgnęło do słuchaczy PSRM. Szkołę powołano ponad pół wieku temu, gdy dynamicznie rozwijające się rybołówstwo dalekomorskie potrzebowało wykwalifikowanych kadr. Zasilały one nieistniejące już dziś przedsiębiorstwa: PPDiUR „Odra” w Świnoujściu oraz PPDiUR „Gryf” i Dalekomorskie Bazy Rybackie w Szczecinie. W 1967 roku PSRM połączono z Państwową Szkołą Morską. To prekursorka dzisiejszej Akademii Morskiej.

Mimo upływu czasu, trwa przyjaźń pomiędzy „śledziołapami”. Część z nich jeszcze pracuje na morzu, część jest na emeryturze, ale wciąż się spotykają i wspominają młode lata. W integracji pomaga stowarzyszenie, do którego należy kilkadziesiąt osób. Organizuje ono cykliczne spotkania, m.in. coroczny Bal Śledziołapa.

Tym razem przygotowano zabawę na 126 osób – członków stowarzyszenia z rodzinami, przyjaciółmi i sympatykami.

– Podobnie jak rok temu, do tańca przygrywała i śpiewała grupa Miami Band – powiedział Anatol Magdziak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów PSRM. – Uczestnikom poprzedniego balu bardzo się podobało, dlatego ponownie zamówiliśmy ten zespół.

(ek)

Fot. Marta Teszner

Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa Bal Śledziołapa

Komentarze

;-)
@Paprykarz szczeciński,to jak porównać złotówę do kierowcy tira, żenua.
2018-02-10 21:04:32
Paprykarz szczeciński
I jeszcze zagadka opowiadana przez nestora polskiego rybactwa, Bogusława Borysowicza: Czym się różni marynarz od rybaka? Odp.: marynarz pływa, rybak pracuje.
2018-02-10 12:56:15
Paprykarz szczeciński
Wspaniałe są takie nostalgiczne spotkania. Gdzie te czasy, kiedy polska flota rybacka była potęgą na oceanach? Komu to przeszkadzało?
2018-02-10 12:51:52
;-)
@obserwator( r) :jak zwykle ktos ma swędzenie kukli, co nie zaprosili ? stara rzeźnia wspiera wośp i wiele innych pozytywnych akcji stad pewnie to pierdo lamento,mistrzow lansu i pijaru to wiesz gdzies masz i to za publiczne pieniadze...
2018-02-10 09:20:34
obserwator( r)
Stara Rzeżnia zawsze kogos przygarnie aby sie lansować w mediach.To są mistrzowie lansu i pijaru.
2018-02-10 05:27:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy