piątek, 23 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bakun komisarzem Stargardu

Bakun komisarzem Stargardu

Bakun komisarzem Stargardu
Data publikacji: 2017-02-03 17:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 1114 211775

Obowiązki komisarza w Stargardzie do czasu wyboru nowego prezydenta miasta będzie pełnił szef stargardzkiego szpitala Paweł Bakun. Jego kandydaturę w piątek (3 lutego) poparła premier RP Beata Szydło.

Paweł Waldemar Bakun posiada wykształcenie prawnicze, ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa KUL, odbył aplikację sądową przy SA w Lublinie (egzamin sędziowski), następnie ukończył studia doktoranckie z zakresu publicznego prawa gospodarczego, również na Wydziale Prawa KUL. Ponadto, ma bogate doświadczenie zawodowe, w tym związane z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia. Od połowy 2016 r. jest dyrektorem stargardzkiej lecznicy. Niedawno wystąpił do władz starostwa o zgodę na pełnienie funkcji komisarza Stargardu i otrzymał odpowiedź pozytywną. Wojewoda zachodniopomorski także wskazał Pawła Bakuna jako kandydata do pełnienia funkcji prezydenta Stargardu do czasu przeprowadzenia wyborów przedterminowych. W piątek (3 lutego) premier RP Beata Szydło wyznaczyła go na to stanowisko. Będzie on wykonywał  obowiązki prezydenta Stargardu i szefa stargardzkiego szpitala. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, funkcje te można połączyć, gdyż zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, działalność ZOZ to działalność lecznicza, a przepisy mówią jedynie o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez samorządowców.

Wyznaczenie komisarza w Stargardzie jest konieczne ze względu na śmierć prezydenta miasta Sławomira Pajora, która nastąpiła 18 stycznia. Przedwczesne wybory nowego prezydenta zostaną przeprowadzone w kwietniu 2017 r. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy