sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości

Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości

Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości
Data publikacji: 2018-01-21 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 790 310496

Pytania dotyczące historii działań niepodległościowych narodu polskiego, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz morza w Biblii znalazły się w teście, który w sobotę (20 stycznia) odbył się w Warszawie. Uczestniczyło w nim kilkuset młodych ludzi. Był to drugi etap konkursu, w którym nagrodą jest udział w Rejsie Niepodległości. Wyruszy w niego żaglowiec „Dar Młodzieży”. Na pokład ma trafić aż 400 laureatów konkursu.

Ogłoszony w listopadzie ub. roku konkurs był adresowany do obywateli Polski w wieku 18-26 lat. W I etapie za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku przesyłali zdjęcia lub krótkie filmy, przedstawiające piękno ich „małych ojczyzn”. Liczba otrzymanych głosów od internautów decydowała o zakwalifikowaniu do II etapu, czyli testu wiedzy. Początkowo zapowiadano, że laureatami konkursu zostanie 100 osób z największą liczbą poprawnych odpowiedzi.

– Wasze zainteresowanie Rejsem Niepodległości przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy, że Młodymi Ambasadorami – laureatami konkursu Rejs Niepodległości zostanie 400 osób, które najlepiej napiszą test wiedzy – poinformowali kilka dni przed finałem organizatorzy.

Przypomnijmy, że rejs jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu. Ma połączyć dwa wydarzenia: stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i Światowe Dni Młodzieży.

Żaglowiec „Dar Młodzieży” wyruszy w rejs dookoła świata 22 maja br. Zawinie do wielu portów. Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie – 22-27 stycznia 2019 r. Nagrodą dla laureatów konkursu jest udział w jednym z odcinków rejsu oraz możliwość uczestniczenia w ŚDM.

Dodajmy, że współorganizatorem części konkursowej była też Konferencja Episkopatu Polski.

(ek)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Biblia żródłem wiedzy.
Biblia żródłem wiedzy o Polsce, morzu i żeglarstwie. Śmieszne i straszne. Firmuje to Ministerstwo Gospodarki Morskiej. A Mity greckie nie byłyby dobre na równi z biblią ?
2018-01-22 10:45:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy