wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Awaria kładki z wodociągiem

Awaria kładki z wodociągiem (akt. 1)

Awaria kładki z wodociągiem
Data publikacji: 2017-05-14 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:29
Wywietleń: 1925 256692

Zepsuła się kładka, po której biegnie wodociąg, nad torami kolejowymi w rejonie ul. Budziszyńskiej w Szczecinie. Problemów z dostawami wody nie ma, ale pociągi omijają Pomorzany i korzystają z objazdów.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało uszkodzenie kładki. W niedzielę rano zabezpieczyli ją pracownicy szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, do którego należy obiekt.

– Odcięli również wodę biegnącą tym rurociągiem, aby odciążyć kładkę, ale okoliczni mieszkańcy mają zapewnione jej dostawy innymi wodociągami – poinformował Piotr Dykiert, rzecznik prasowy ZWiK-u.

Teraz awarii muszą się przyjrzeć fachowcy od spraw budowlanych, ustalić zakres prac i rodzaj potrzebnego do ich wykonania sprzętu. Naprawa może potrwać nawet do środy.

– Obiekt jest cały czas monitorowany – zapewnił P. Dykiert, dodając, że w pobliżu, po drugiej stronie wiaduktu łączącego ul. Budziszyńską z al. Powstańców Wlkp., znajduje się wydział sieci wodociągowej spółki.

Do czasu naprawy kładki wstrzymano pod nią ruch pociągów. PKP wprowadziło objazdy – przez Port Centralny i Gumieńce. Pasażerowie muszą się liczyć z niewielkimi opóźnieniami.

(ek)

Wcześniejsza informacja:

Zepsuła się kładka, po której biegnie wodociąg, nad torami kolejowymi w rejonie ul. Budziszyńskiej w Szczecinie. Problemów z dostawami wody nie ma, ale mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pociągów.

Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna awarii i jak długo potrwa naprawa. PKP wprowadziły objazdy dla pociągów - przez Port Centralny i Gumieńce.

(isz)

Fot. Elżbieta Kubowska

Awaria kładki z wodociągiem Awaria kładki z wodociągiem Awaria kładki z wodociągiem Awaria kładki z wodociągiem

Komentarze

Zabezpieczyć natychmiast
Po wschodniej stronie wiaduktu drogowego w ciągu ul. Krasińskiego przebiega wodociąg, który trzeba natychmiast zabezpieczyć! Wszystkie wsporniki stalowe na których jest oparty są skorodowane i znacznie odkształcone. Poniżej trakcja kolejowa 3kV. Oby nie doszło do tragedii!
2017-05-15 08:17:15
Zepsuła?
Widać sypie się i rdza zjadła. Że taki szrot nad torami stoi to skandal - to grozi katasteofą!
2017-05-14 14:35:39
Zepsuła?
Widać sypie się i rdza zjadła. Że taki szrot nad torami stoi to skandal - to grozi katasteofą!
2017-05-14 14:35:06
Zepsuła?
Widać sypie się i rdza zjadła. Że taki szrot nad torami stoi to skandal - to grozi katasteofą!
2017-05-14 14:34:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi