sobota, 20 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Autobusy za unijne miliony

Autobusy za unijne miliony [FILM]

Autobusy za unijne miliony
Data publikacji: 2017-09-28 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-01 00:06
Wywietleń: 2363 294075

Do polickiej zajezdni autobusowej trafiło 5 nowych autobusów. To 2 przegubowe Solarisy Urbino 18  i 3 krótkie Solarisy Urbino 12. A spółka ogłosiła właśnie przetarg na kolejne pojazdy. Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne to jedyny przewoźnik obsługujący linie m.in. na terenie Szczecina, który od lat inwestuje jedynie w nowy tabor.

- Autobusy zostały kupione w ramach projektu „Zakup taboru autobusowego niskoemisyjnego” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 -przypomina Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. - To działania w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

W ramach tego projektu Spółka zakupi w ciągu trzech lat 15 nowych autobusów. Planowana, całkowita wartość projektu wyniesie 15 mln zł. SPPK uzyska dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 10,05 mln zł.

Projekt przewiduje, że każdego roku odbywać się będzie oddzielny przetarg na autobusy. W pierwszym przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach.

Tekst, fot. i film: ToT

Na filmie: Próbną jazdę za kierownica odbył m.in. Roman Walaszkowski, dyrektor Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Komentarze

skolwin.info
liczymy na to że wymienią zdezolowane 102 ;) no i brawa za kolorystykę. Szczecin nie dokłada więc o barwach mogą zapomnieć :)
2017-09-30 23:59:15
@Do... lolo
Na pewno dużo mniej, niż z Unii dostajemy. Zrozumiał byś to, gdybyś był choć trochę kumaty.
2017-09-29 15:33:40
Do gregor102 i Robert
Policka spółka przy zakupie tych autobusów nie dostała zapomogi od szczecina więc nie ma się co dziwić że maluje autobusy w swoje barwy. Jak kupowali pierwsze długie Solarisy do Polic, to Szczecin się dołożył pod warunkiem że autobusy będą w barwach pływających ogrodów. Teraz miasto się nie dokłada to nowe autobusy dostają pasiaki :) Odnośnie niskoemisyjności to te hmm... jakby to ująć... lubiące się palić Solarisy teoretycznie spełniają waruki EURO6 co jest picem na wodę i to dalej te same kopciuchy co jeździły w poprzedniej dekadzie.
2017-09-29 09:03:51
Wojtek
Tak jest! Malować jednolicie autobusy wszystkich spółek na wzór szczeciński! Te żóto-zielone są obleśne i wyglądają jak za PRL. Stylistyka na miarę miasteczka powiatowego.
2017-09-29 07:15:12
Wschodnia "Ameryka"
Lolo... "Korea Polnocna" bylismy juz wczesniej przez dziesiatki lat... jak wylaczano swiatlo, stalismy w kolejkach za papierem Toaletowym czy Kurierem, gdzie braki wszystkiego - poza Wodka, Piwem, Musztarda i Octem, mowily i po-kazywaly bardzo wyraznie... o owczesnym "dobrobycie" !!
2017-09-28 23:55:15
Do... lolo
Jak jestes choc troche "kumaty"... to moze po-wymieniaj rowniez, a ile to Miliardow... musimy CO ROKU wplacac do Uni - od dnia jak zostalismy wciagnieci na Czlonka !!
2017-09-28 23:40:56
lolo
Gdyby nie Unia bylibyśmy Koreą Półn. Jednak PIS zrobi z naszego kraju Koreę Półn. Nie wiem po co ta Unia daje jeszcze jakieś pieniądze, niech ten katolicki PIS weźmie je od Rydzyka albo od Watykanu. A nie pluja na UNię a kasę biorą. Oceniam.
2017-09-28 21:10:57
Krzysztof
No i bardzo dobrze nie wiadomo jak długo będzie jeszcze kasa z Unii
2017-09-28 18:51:39
gregor102
Pomysł, z jednolitym malowaniem autobusów, może i tramwajów wszystkich spółek, bardzo fajny, ale niech to będą barwy Szczecina, bo bardzo ładne są. :)
2017-09-28 18:01:10
Robert
A jakie to autobusy niskoemisyjne? Są hybrydowe czy w pełni elektryczne? Jesli nie, to zwykle naginanie rzeczywistości żeby wyciągnąć wsparcie unijne. Do tego te paskudne malowanie jak w komunistycznym przedszkolu. Skoro ma być obszar metropolitalny może wreszcie pora unowocześnić i ujednolicić malaturęvwe wszystkich spółkach? Nawet PKS mógł to zrobić tylko sppk wciąż maluje autobusy parszywie jak w latach 90.
2017-09-28 16:26:46
:)
W spak nadal tematu nie ogarniaja i kupuje szroty ,o pks szczecin nie wspominajac bo tam to prl bis.
2017-09-28 14:21:36