sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Areszty i zarzuty zabójstwa

Areszty i zarzuty zabójstwa

Areszty i zarzuty zabójstwa
Data publikacji: 2017-02-23 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:10
Wywietleń: 176 216838

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 49-latka. Pierwszy z nich trafił do policyjnego aresztu już po kilku godzinach od zdarzenia, pozostali niedługo po nim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić im jeden z najpoważniejszych zarzutów - dokonanie zabójstwa. Sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na terenie Świdwina. Do policjantów dotarło zgłoszenie, że przy jednym ze śmietników znajdujących się w mieście znalezione zostało ciało mężczyzny. Funkcjonariusze  ustalili jego tożsamość.

49- letni mieszkaniec Świdwina miał obrażenia głowy. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, a policjanci przydzieleni do tej sprawy pod nadzorem prokuratury zajęli się wyjaśnianiem okoliczności mordu. Ustalili, że mężczyzna przed śmiercią piłł alkohol z innymi osobami. Z przeprowadzonych oględzin zwłok i zabezpieczonych śladów kryminalistycznych wynikało, że mogło dojść do zabójstwa.

- Kilka godzin od zgłoszenia zatrzymany został pierwszy z podejrzewanych, następnego dnia pozostali dwaj biesiadnicy zakrapianej alkoholem imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Świdwińscy funkcjonariusze w tym czasie zbierali materiał dowodowy - poinformowała asp.szt. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Po wytrzeźwieniu 28-, 41- i 49-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut zabójstwa. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec  podejrzanych tymczasowy areszt  na 3 miesiące.

(mw)

Fot.: KWP w Szczecinie

 

Komentarze

M.Dem.
Do "D". No, społeczeństwo nie potrzebuje degeneratow, prawda. ALE ICH ZABÓJCÓW JESZCZE BARDZIEJ NIE POTRZEBUJE. Człowieka można zepchnąć na dno, zdegenerowac. Ale o jego losie/życiu nie może zdecydować ZBRODNIARZ (pod tytulem oczyszczania społeczenstwa z bezdomnych i degeneratow). Od tego sa (powinny byc) kwalifikowane sluzby społeczne.
2017-02-25 17:28:03
D
Społeczeństwo nie potrzebuje takich degeneratów.
2017-02-23 18:00:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi