piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla recydywisty

Areszt dla recydywisty

Areszt dla recydywisty
Data publikacji: 2015-08-08 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 01:00
Wywietleń: 643 8733

Szczecińscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Mieszkaniec Szczecina za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. 

–  Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Szczecinie. 32-latek w jednym ze sklepów mieszących się w centrum miasta ukradł różnego rodzaju kosmetyki o łącznej wartości ponad 133 złotych. Chcąc je zatrzymać, demonstrował ekspedientce nóż i kierował go w jej stronę. Następnie odjechał spod sklepu motorowerem – informuje st. asp. Irena Kornicz.

Natychmiast po powiadomieniu o przestępstwie policji, funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i podali go drogą radiową do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta. Krótko po przestępstwie podejrzewany został zatrzymany.

 – Rozpoznał go jeden z policjantów, który przejeżdżał radiowozem w centrum miasta. Przewodnik psa służbowego zatrzymał 32-latka. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, badanie wykazało, że szczecinianin ma w organizmie 0,58 promila alkoholu – podała st. asp. Kornicz.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z Niebuszewa zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie 32-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna znany jest policji. Był już wcześniej notowany za podobne czyny, odbywał też karę pozbawienia wolności. Dlatego odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Odpowie przed sądem również za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Komendant Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku i decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym 32-latkowi może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. PaS

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi