czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Animacje i konsultacje za dotacje

Animacje i konsultacje za dotacje

Animacje i konsultacje za dotacje
Data publikacji: 2017-07-30 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:36
Wywietleń: 809 284253

Spotkania, pikniki sąsiedzkie, i warsztaty dla mieszkańców kwartałów przyległych do śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego w Szczecinie to kolejna z odsłon tzw. modelowej jej rewitalizacji. Termin składania ofert w otwartym konkursie na przygotowanie i realizację tego rodzaju programu animacji społecznych upłynął 5 lipca. Dotacja na ich realizację wyniesie 50 tys. zł.

W otwartym konkursie ofert na przygotowanie i realizację takiego programu animacji w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie” zorganizowanym przez miasto wzięły udział 4 podmioty. Najciekawszy program - zdaniem komisji konkursowej - przedstawiły wspólnie Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki i Stowarzyszenie Media Dizajn.

- Oferta jest staranna, spójna i odpowiada założonym kryteriom – argumentują swój wybór członkowie komisji konkursowej. - Stowarzyszenia wykazują znajomość tematyki związanej z rewitalizacją oraz przedstawiły atrakcyjną i adekwatną do celów zadania i grupy odbiorców ofertę. Ponadto liczba planowanych wydarzeń oraz beneficjentów zadania znacznie przewyższa zakładane minimum.

- Stowarzyszenia część programu planują zrealizować w „Obiekcie Kreatywnym” przy ulicy Królowej Jadwigi 2/2. W programie jest kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń – informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta UM.

- Planujemy wyjście w przestrzeń podwórek sąsiadujących z aleją Wojska Polskiego, pokazanie i przypomnienie mieszkańcom historii tego miejsca – mówi  Rafał Bajena, ze Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki. - Nasz program będzie adresowany do mieszkańców w różnym wieku. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Realizacja zadania przewidziana jest do 31 grudnia tego roku. Umowa zostanie podpisana w ciągu kilku najbliższych dni. Maksymalna wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 50 tys. zł.

Sfinansowane ono zostanie ze środków Unii Europejskiej i dotacji rządowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Podobnie zresztą jak działalność specjalnego punktu konsultacyjnego, który oficjalnie działa od 30 czerwca w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b. Prowadzi go za dotację w kwocie 80 tys. zł z tej samej puli wyłoniona w innym konkursie również organizacja pozarządowa. Jest nią Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. ©℗

(MIR)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Na zdjęciach: punkt konsultacyjny, który oficjalnie działa od 30 czerwca w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b. Na spotkania w nim dotyczące planów rewitalizacji zaprasza mieszkańców al. Wojska Polskiego i okolicznych ulic w kwartałach śródmiejskich Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”.

 

Animacje i konsultacje za dotacje Animacje i konsultacje za dotacje Animacje i konsultacje za dotacje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi