poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Alicja Zołotucho mecenasem

Alicja Zołotucho mecenasem

Alicja Zołotucho mecenasem
Data publikacji: 2016-01-26 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 1492 110663

We wtorek na sesji  radnych Szczecina Alicja Zołotucho uhonorowana została tytułem „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych” za 2015 rok. Jest ona od lat prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Tęcza w Szczecinie.

Stowarzyszenie "Tęcza" zajmuje się rehabilitacją dzieci. Pomocą obejmuje kilkuset podopiecznych ze Szczecina i nie tylko. Codziennie z zajęć korzysta nawet siedemdziesięcioro dzieci. Wśród podopiecznych "Tęczy" są m.in. dzieci z rozszczepem kręgosłupa, porażeniami mózgowymi, a także wiele wcześniaków ze schorzeniami neurologicznymi. Pani Alicja tez jest mamą niepełnosprawnej Justyny. Działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, zapobiegania ich marginalizacji w życiu społecznym.

Przy ul. Wawrzyniaka, w odrestaurowanym  budynku zabytkowym  dawnego klubu studenckiego „Kontrasty”, mieści się teraz placówka lecznicza, przedszkole, środowiskowy dom samopomocy. Centrum prowadzone przez „Tęczę” w nowej siedzibie ma około ośmiuset  podopiecznych.

Alicja Zołotucho jest również laureatką nagrody „Brzdąc”, przyznawanej przez Dziecięcą Radę Miasta Szczecin. Otrzymała ją w 2011 roku. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Alicji Zołotucho tytułu gratulował prezydent Piotr Krzystek 

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Anonym
Szkoda, że p. Alicja przyjmuje tylko osoby ... Chodzi tu o dzieci. Dużo osób odsyła do innego ośrodka. Może ktoś w końcu to zobaczy
2016-01-26 16:09:13
Pomoc dzieciom
Ciężka praca, ale za to cel jak najbardziej szlachetny i słuszny.
2016-01-26 12:35:44
Monka
Szkoda, że nikt nie widzi tego jakim człowiekiem jest dla swoich pracowników. Atmosfera w "Tęczy" jest tragiczna. To jest odpowiedź dlaczego pracownicy zmieniają się tam jak w kalejdoskopie. Co jest bardzo niedobre dla dzieci zwłaszcza niepełnosprawnych! Jak widzę że jest za coś nagradzana to w sercu budzi się żal że ludzie są ślepi!
2016-01-26 11:55:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi