czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > A to ci rura!

A to ci rura!

A to ci rura!
Data publikacji: 2015-07-28 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:22
Wywietleń: 1614 6055

Ledwie kilka miesięcy temu spółka Irma kładła dla SEC nową sieć ciepłowniczą w al. Niepodległości w Szczecinie. Ale zostawiła w ziemi po sobie tę starą. Teraz tę niespodziankę odkryły łychy koparek Energopolu, które od niespełna dwóch tygodni drążą grunt i rozbierają starą nawierzchnię alei. I wydłubali dotąd kilka pokaźnych starych kawałów niepotrzebnej już sieci, nadającej się na złom.

Dlaczego ta instalacja nie została usunięta od razu podczas tamtej SEC-owskiej inwestycji? Czy w związku z tymi obecnymi znaleziskami i pracami przy ich usuwaniu ZDiTM zapłaci Energopolowi ekstra za roboty dodatkowe i ile?

Te pytania skierowaliśmy we wtorek (28 lipca) do dyrektora ZDiTM Radosława Tumielewicza i jego jego zastępcy ds. infrastruktury drogowej Andrzeja Grabca.

- Adresatem pierwszego z pytań powinni być przedstawiciele SEC-u - odparł nam Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM. - Należałoby ustalić, czy projekt wymiany ciepłociągu przewidywał demontaż starej instalacji.

Jak wynika z jego relacji, informację o tym odkryciu w ziemi, gdzie teraz prowadzone są wykopy, we wtorek przekazał inżynier kontraktu. Wedle zapewnień D. Wołoszczuka, znalezisko nie ma wpływu na przebieg prac, z powodu tej niespodzianki nie ma i nie będzie przestoju.

- Zwrócimy się do SEC o wyjaśnienie sprawy, czy stare rury winny być wycięte podczas realizacji inwestycji tej spółki czy też nie i kto w związku z tym winien ponieść koszty usunięcia zbędnych rur, na które natrafili teraz robotnicy Energopolu - dodał rzecznik ZDiTM.

W SEC-u pełne zaskoczenie i zdziwienie odkryciem w ziemi. Tym większe, że - jak przypomniała Danuta Misztal, rzeczniczka prasowa spółki - stara sieć była usuwana, stąd choćby swego czasu słane za pośrednictwem mediów do mieszkańców kamienic i budynków w tej okolicy z przeprosinami komunikaty o nocnych uciążliwych robotach przy ich rozbiórce.

- Zdaniem inspektora nadzoru, który wszystko sprawdzał, nie ma takiej możliwości, by w betonowym kanale, gdzie kładliśmy nową sieć cokolwiek ze starej instalacji i gdziekolwiek zostało lub znalazło się między nowymi rurami. Wszystkie stare rury z pasa, w którym sieć była wymieniana, zniknęły - zapewniała Danuta Misztal we wtorek w imieniu SEC.

©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

NA zdjęciu: odkryte na placu budowy w al. Niepodległości fragmenty starej instalacji, do której - póki co - nikt się nie przyznaje. Nie pierwsza to niespodzianka drogowa i nie przy pierwszej komunalnej inwestycji w Szczecinie. Ciekawe, do czego jeszcze ekipy Energopolu tym razem się dokopią.

 

 

A to ci rura!

Komentarze

Wiadomo
Czy prace firmy Irma zostały odebrane, a na bieżąco monitorował je kierownik?
2015-07-29 05:49:02
pafnuc
Hehe. I już jest pretekst do przedłużenia terminu remontu.
2015-07-28 19:22:12
Miś na Marę
Zostawić złomiarzom, ucieszą się a problem rozwiąże się sam
2015-07-28 18:03:49
Kort
Od LAT 2000 SAME PARTACTWO. Cóż tak ma się dziać aby kasa się zgadzała i powiększała by cwaniakom żyło się luks.
2015-07-28 17:21:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi