sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > A to ci rura!

A to ci rura!

A to ci rura!
Data publikacji: 2015-07-28 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:08
Wywietleń: 1674 6055

Ledwie kilka miesięcy temu spółka Irma kładła dla SEC nową sieć ciepłowniczą w al. Niepodległości w Szczecinie. Ale zostawiła w ziemi po sobie tę starą. Teraz tę niespodziankę odkryły łychy koparek Energopolu, które od niespełna dwóch tygodni drążą grunt i rozbierają starą nawierzchnię alei. I wydłubali dotąd kilka pokaźnych starych kawałów niepotrzebnej już sieci, nadającej się na złom.

Dlaczego ta instalacja nie została usunięta od razu podczas tamtej SEC-owskiej inwestycji? Czy w związku z tymi obecnymi znaleziskami i pracami przy ich usuwaniu ZDiTM zapłaci Energopolowi ekstra za roboty dodatkowe i ile?

Te pytania skierowaliśmy we wtorek (28 lipca) do dyrektora ZDiTM Radosława Tumielewicza i jego jego zastępcy ds. infrastruktury drogowej Andrzeja Grabca.

- Adresatem pierwszego z pytań powinni być przedstawiciele SEC-u - odparł nam Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM. - Należałoby ustalić, czy projekt wymiany ciepłociągu przewidywał demontaż starej instalacji.

Jak wynika z jego relacji, informację o tym odkryciu w ziemi, gdzie teraz prowadzone są wykopy, we wtorek przekazał inżynier kontraktu. Wedle zapewnień D. Wołoszczuka, znalezisko nie ma wpływu na przebieg prac, z powodu tej niespodzianki nie ma i nie będzie przestoju.

- Zwrócimy się do SEC o wyjaśnienie sprawy, czy stare rury winny być wycięte podczas realizacji inwestycji tej spółki czy też nie i kto w związku z tym winien ponieść koszty usunięcia zbędnych rur, na które natrafili teraz robotnicy Energopolu - dodał rzecznik ZDiTM.

W SEC-u pełne zaskoczenie i zdziwienie odkryciem w ziemi. Tym większe, że - jak przypomniała Danuta Misztal, rzeczniczka prasowa spółki - stara sieć była usuwana, stąd choćby swego czasu słane za pośrednictwem mediów do mieszkańców kamienic i budynków w tej okolicy z przeprosinami komunikaty o nocnych uciążliwych robotach przy ich rozbiórce.

- Zdaniem inspektora nadzoru, który wszystko sprawdzał, nie ma takiej możliwości, by w betonowym kanale, gdzie kładliśmy nową sieć cokolwiek ze starej instalacji i gdziekolwiek zostało lub znalazło się między nowymi rurami. Wszystkie stare rury z pasa, w którym sieć była wymieniana, zniknęły - zapewniała Danuta Misztal we wtorek w imieniu SEC.

©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

NA zdjęciu: odkryte na placu budowy w al. Niepodległości fragmenty starej instalacji, do której - póki co - nikt się nie przyznaje. Nie pierwsza to niespodzianka drogowa i nie przy pierwszej komunalnej inwestycji w Szczecinie. Ciekawe, do czego jeszcze ekipy Energopolu tym razem się dokopią.

 

 

A to ci rura!

Komentarze

Wiadomo
Czy prace firmy Irma zostały odebrane, a na bieżąco monitorował je kierownik?
2015-07-29 05:49:02
pafnuc
Hehe. I już jest pretekst do przedłużenia terminu remontu.
2015-07-28 19:22:12
Miś na Marę
Zostawić złomiarzom, ucieszą się a problem rozwiąże się sam
2015-07-28 18:03:49
Kort
Od LAT 2000 SAME PARTACTWO. Cóż tak ma się dziać aby kasa się zgadzała i powiększała by cwaniakom żyło się luks.
2015-07-28 17:21:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy