sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > 64 lata pracy u wojewody

64 lata pracy u wojewody

64 lata pracy u wojewody
Data publikacji: 2016-08-31 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:54
Wywietleń: 1569 151997

Tadeusz Strzelczyk po 64 latach pracy w Urzędzie Wojewódzkim przeszedł na emeryturę i został pożegnany przez wicewojewodę (po śmierci Piotra Jani pełniącego obowiązki wojewody) Marka Subocza. Tadeusz Strzelczyk rozpoczął pracę w 1952 roku, gdy miał 17 lat.

- Żegnam pana z żalem - powiedział Marek Subocz podczas uroczystego pożegnania.

- A ja z żalem odchodzę - odparł wyraźnie poruszony Tadeusz Strzelczyk. - Ten urząd to był mój drugi dom.

Strzelczykowi wręczono m.in. wydrukowane w formie książkowej jego opracowanie historii administracji w naszym regionie w latach 1945 - 2016.

- Przeżyłem siedemnastu wojewodów - opowiadał Tadeusz Strzelczyk. - W latach pięćdziesiątych gmach był pełen malowideł i fresków, niestety zostały one zamalowane. Na początku pracy dostałem ołówek, pióro, gumkę i kałamarz. Potem pracowałem na enerdowskiej maszynie do pisania, która trafiła do nas w ramach reparacji wojennych. Przyszedłem  do urzędu wojewódzkiego, bo taki był nakaz pracy, a potem spodobała mi się tutaj. Najpierw pracowałem w dziale gospodarki komunalnej i mieszkanowiej. Od 1961 zajmowałem się organizacją pracy urzędu.©℗

(as)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 1 września 2016

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Tadeusza Strzelczyka pożegnał wicewojewoda Marek Subocz

Komentarze

do Xxx
ALE CZY BYŁA ZWIĄZANA KIKI
2016-09-02 07:22:57
@Bezrobotni po studiach
Niestety studia obecnie nic nie znaczą, ot człowiek posiedział 5 lat na uczelni. Od samego siedzenia wiedzy nie przybywa. Porozmawiajcie sobie szczerze z jakimś starszym wykładowcą (im się chce płakać, jak widzą, kto przychodzi studiować). Obecnie każdy troglodyta ma szansę się dostać na studia, więcej jest miejsc niż chętnych. A potem trzymają przygłupa, bo wykładowcy muszą mieć pracę. Taka prawda. Najgorsze, że na tę uczelnianą fikcję wszyscy się składamy.
2016-09-01 12:08:55
Xxx
Córka wogole nie jest zwiazana z ZUW
2016-09-01 03:58:37
Bezrobotni po studiach...
A ewentualnie ile lat w tych 64 latach pracy, nalezal Gosciu do PZPR-u i PO...(?) gdzie popieram rowniez komentarz: wkurzony...
2016-09-01 01:35:54
Gargamel
Jakie zajmował stanowisko że go te wszystkie zawirowania polityczne nie zwolniły?
2016-09-01 00:19:51
kiki
O ILE PAMIĘĆ MNIE NIE BYLI TO PROWADZIŁ KRONIKĘ URŻĘDU WOJEWÓDZKIEGO TEGO KOMUNISTYCZNEGO W LATACH 1975-1981 I NA ZDJĘCIACH W W/W KRONICE Z ROKU 1977 JEST JAK NA CZYNIE PARTYJNYM PRACUJE BYŁA DYREKTOR GENERALNA ZACHODNIOPOMORSKIEGO URŻĘDU WOJEWÓDZKIEGO BARBARA KONRAD - KAWCZAK - PRACOWAŁA ZA KOMUNY I NIEZLE JEJ POSZŁO W ODRODZONEJ POLSCE - CHYBA JEST NA EMERYTURZE I DORADCĄ WOJEWODY - JESLI TAK TO BLOKUJE MIEJSCE CIEKAWE CZY ELZBIETA STRZELCZYK KRASS ( PRACOWAŁA W Z U W ) TO JEGO CÓRKA CZY ZBIEŻNOŚĆ NAZWISK JAK KTOŚ WIE TO NIECH NAPISZE W KOMENTARZU
2016-08-31 22:58:04
do Anna
Książka nie do kupienia. Ale zapraszamy do Urzędu, może jakiś egzemplarz jeszcze się znajdzie ;)
2016-08-31 22:48:54
-do wkurzony
nie blokował tylko uczył i wychowywał całe pokolenia. zostawał zawsze na prośbę pracowników i przełożonych. Żeby młodzi byli choć w połowie tak empatyczni, koleżeńscy i przyzwoici jak Pan Tadeusz to może bym ci przyznał rację. Ale nie, nie są. Więc leć na szczaw.
2016-08-31 22:45:17
wkurzony
Mógł przejść na emeryturę 16 lat temu. Tyle czasu blokował młodszym etat. Nie ma się czym chwalić.
2016-08-31 19:51:36
zdumiony
Z prostego wyliczenia wynika, że gość przeszedł na emeryturę w wieku....81 lat. Czegoś tu nie rozumiem.
2016-08-31 15:01:46
ANNA
Miałam zaszczyt kilkakrotnie współpracować z Panem Tadeuszem Strzelczykiem. Sumienny, kompetentny i przemiły człowiek. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i szczęścia. Proszę podać gdzie można kupić książkę.
2016-08-31 14:47:20