czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Życie seksualne Szwedów pod lupą

Życie seksualne Szwedów pod lupą

Życie seksualne Szwedów pod lupą
Data publikacji: 2016-08-01 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 785 146536

Szwedzki rząd zlecił przeprowadzenie obszernego badania na temat życia seksualnego obywateli - podała agencja AP. Jak tłumaczył minister zdrowia Gabriel Wikstroem, jest to reakcja władz na doniesienia, że Szwedzi uprawiają coraz mniej seksu.

W artykule w szwedzkim dzienniku "Dagens Nyheter" minister Wikstroem zauważył, że ostatnie badanie na temat pożycia seksualnego Szwedów przeprowadzono 20 lat temu. Od tego czasu tabloidy wielokrotnie donosiły, że aktywność Szwedów w tej dziedzinie spada.

"Ważne jest, by zbadać, czy tak jest rzeczywiście, a jeśli tak - jaka jest tego przyczyna" - czytamy w tekście Wikstroema. Jego zdaniem, jeśli stres i problemy zdrowotne wpływają na życie seksualne Szwedów, "jest to także problem polityczny".

W innym artykule opublikowanym na stronie rządowej minister zdrowia Szwecji pisał, że władze potrzebują informacji na temat seksualnych zwyczajów mieszkańców, by móc wytyczyć politykę zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

"Seks to dziedzina, która silnie wpływa na zdrowie" obywateli, więc w tej kwestii nie można rozmawiać tylko o rzeczach przykrych, jak np. choroby weneryczne, ale należy również poruszać tematy przyjemne - uważa minister Wikstroem.

Raport na zlecenie rządu opracuje szwedzka Agencja ds. Zdrowia Publicznego. Ma on być gotowy do 2019 roku. (PAP)

Fot. domena publiczna

Komentarze

S
Jak to coraz mniej, syryjscy "Szwedzi" to chyba nawet więcej.
2016-08-01 12:18:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny